Ma 8 dzieci z 6 kobietami i jest rekordzistą wśród alimenciarzy. Takich pieniędzy niektórzy nie zobaczą przez całe życie

Ma 8 dzieci z 6 kobietami i jest rekordzistą wśród alimenciarzy. Takich pieniędzy niektórzy nie zobaczą przez całe życie Źródło: Unsplash/Robert Collins

Ogromne pieniądze musi płacić pewien mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który jest obecnie rekordzistą wśród alimenciarzy. Z racji ilości dzieci, jakie ma z różnymi kobietami, jego długi alimentacyjny rośnie w zastraszająco szybkim tempie.

Pieniądze, jakie musi zapłacić pewien mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, mogą przyprawić o zawrót głowy. Mężczyzna ma aż ośmioro dzieci z sześcioma różnymi kobietami i jest w tej chwili jest rekordzistą wśród alimenciarzy. Za osiągniecie niechlubnego rekordu przyjdzie mu zapłacić niemałą kwotę.

Ogromne pieniądze jakie musi zapłacić ojciec ośmiu dzieci

W samym Gorzowie Wielkopolskim fundusz alimentacyjny wypłaca pieniądze 900 mieszkańcom. To pieniądze przekazywane rodzinom, którym dłużnicy nie płacą alimentów z własnej woli. Do wypłaty z funduszu dochodzi, kiedy komornik nie ma możliwości ściągnięcia długu z alimenciarza, a sama rodzina ma dochód poniżej 800 zł na głowę. Dłużników w wielkopolskim mieście jest aż 2359 i łącznie są winni państwowej kasie 70 milionów złotych.

Wśród dłużników znajduje się prawdziwy rekordzista. Ma ośmioro dzieci z sześcioma różnymi kobietami. Jak podała kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego, Maria Mazurek, jego obecny dług wynosi 364 540 złotych. Problem w tym, że komornik nie jest w stanie ściągnąć tego długu, bo niechlubnego rekordzisty zwyczajnie nie stać na opłacanie takiej kwoty.

Minister Ziobro zapowiada wypowiedzenie wojny alimenciarzom

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister sprawiedliwości podał informacje, że od zmiany przepisów dotyczących dłużników alimentacyjnych, 2,5-krotnie wzrosła skuteczność ściągania świadczeń. Po nowelizacji w 2017 roku, dłużnicy mogą mieć poważne kłopoty, jeśli ich dług będzie wynosił kwotę trzech okresowych świadczeń. Może im wtedy grozić nawet do roku więzienia. Wiele osób domaga się ostrych kar na alimenaciarzach.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej pies ośmieszał inne psy na spacerze. Wszystko się nagrało, popłaczecie się ze śmiechu
2. Biedronka nie płaci podatków w Polsce? Resort ujawnił zaskakujące dane

- Komornicy niech zrobią wszystko by ściągnąć kasę. Wykazać się u każdego dłużnika. Dość płacenia przez państwo, a dług niech spłaci alimenciarz. Zlikwidować fundusz alimentacyjny. Chce się dużo dzieci, to trzeba mieć na to kasę i warunki mieszkaniowe - napisał internauta.

  1. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  2. Kobieta wiozła kota do weterynarza, by go uśpić. Jego ostatni gest wzruszy was do łez
  3. Syn zarobił pierwsze pieniądze i obrzydliwie potraktował matkę. Jej ripostę zapamięta do końca życia
  4. Zamachowiec, który strzelał do Jana Pawła II wskazał miejsce. Chodzi o zaginioną w Watykanie 15-latkę
  5. Miał swoje niewolnice, wykorzystywał nawet 14-letnie dziewczyny. Nie żyje jeden z najbogatszych ludzi świata

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu