Musisz zwrócić uwagę na ten jeden szczegół. Fałszywe banknoty trafiły do obiegu

Musisz zwrócić uwagę na ten jeden szczegół. Fałszywe banknoty trafiły do obiegu Źródło: Pixabay/Henryk Niestrój

Pieniądze trafiły do obiegu, ale dopiero teraz okazało się, że są fałszywe. Policja prosi, aby zwrócić uwagę na szczegół związany z banknotami, które wyraźnie różnią się od prawdziwych pewną charakterystyczną, ale łatwą do zignorowania cechą.

Pieniądze, które trafiły do obiegu, nie są prawdziwe - ostrzega policja. Funkcjonariusze proszą, aby mieszkańcy woj. dolnośląskiego zwrócili uwagę na banknoty, które w szybkim tempie mogły rozprzestrzenić się także na inne, sąsiadujące województwa. Banknoty noszą na sobie nadruki, które bardzo łatwo można przeoczyć, a wyraźnie informują one, że pieniądze te nie mogą być środkami płatniczymi.

Pieniądze, przez które wielu mieszkańców padło ofiarą oszustów

Fałszywe banknoty krążą po woj. dolnośląskim. Po raz pierwszy informacja ta wypłynęła od samych mieszkańców Głogowa, którzy zwrócili uwagę na banknoty wyraźnie różniące się od tych prawdziwych. Niestety, niektórzy Polacy stali się ofiarami oszustów i zauważyli różnicę dopiero po fakcie, gdy było już za późno. Z banknotami udali się na pobliskie komisariaty, które wiedzą już o zaistniałej sytuacji.

Policja z Głogowa wydała ws. fałszywych banknotów ważny komunikat

Oficjalnie o fałszywych banknotach informowała mieszkańców policja z Głogowa, która wydała w tej sprawie komunikat. Funkcjonariusze proszą, aby mieszkańcy Głogowa mieli się na baczności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

 - Prosimy o uważne sprawdzanie banknotów jakie otrzymujemy i jakimi się posługujemy. Wielu sprzedawców ma w swojej ofercie tzw. banknoty prezentowe, różnych walut, które są wytwarzane w celach rozrywkowych i opatrzone specjalnymi napisami np. "souvenir" lub podobnymi. W założeniu służą one tylko i wyłącznie do zabawy. Wytwarzanie i sprzedaż takich gadżetów nie jest zabroniona przez prawo - dowiadujemy się z oficjalnej strony komisariatu.

Pozostaje więc sprawdzać dokładnie banknoty przed dokonaniem transakcji. Jeśli znajduje się na nich napis "souvenir" (taki, jak na zdjęciu poniżej), należy odmówić ich przyjęcia. Oznacza to bowiem, że nie są prawdziwymi środkami płatniczymi, z zwyczajną pamiątką bez większej wartości. 

Fot. Policja z Głogowa

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Rozenek z hukiem przewróciła się do basenu, a jej wielki, ledwo zakryty biust, rozbryzgał wodę na boki
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Najnowsza prognoza pogody przeraża. Wiadomo już dokładnie, kiedy do Polski wrócą jeszcze bardziej piekielne upały

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News