Miała zapłacić dokładnie 1,71 zł. W ułamku sekundy straciła kilkanaście tysięcy złotych

Miała zapłacić dokładnie 1,71 zł. W ułamku sekundy straciła kilkanaście tysięcy złotych Źródło: .

Straciła pieniądze w niezwykle absurdalny sposób i jak się okazuje, oszust potrzebował dosłownie kilku sekund, by pozbawić ją kilkunastu tysięcy złotych. A wszystko przez niecałe 2 zł. Sprawą zajęły się już odpowiednie służby.

Pieniądze są w dzisiejszych czasach niezbędnym elementem życia każdego. Niekiedy bardzo trudno jest je zdobyć, natomiast by stracić cały dorobek wystarczy czasem tylko chwila. W okrutny sposób przekonała się o tym mieszkanka wielkopolskiego Ostrzeszowa, która padła ofiarą bezwzględnego oszusta. 

Miała zapłacić 1,71 zł. W ułamku sekundy straciła niebotyczne pieniądze 

Media obiegły nieprawdopodobne informacje w sprawie oszustwa, które dotknęło mieszkankę wielkopolskiego Ostrzeszowa. Kobieta otrzymała SMS z żądaniem dopłaty 1,71 zł do zamówionej przesyłki. W wiadomości zawarto również link do, jak się szybko okazało, fałszywej strony internetowej banku, na który miała przelać śmiesznie niską kwotę. Ponieważ nic nie wzbudziło w niej podejrzeń, bez zawahania dostosowała się do treści SMS-a. 

- Kobieta kliknęła w link zawarty w SMS-ie i została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego, które okazało się fałszywe - tłumaczy Ewa Jakubowska, rzeczniczka ostrzeszowskiej policji.

Takim sposobem oszuści zdobyli prawdziwe dane logowania kobiety i w ułamku sekundy włamali się na jej konto bankowe, zabierając z niego kilkanaście tysięcy złotych. Gdy tylko mieszkanka Ostrzeszowa wykryła cały proceder, zawiadomiła policję, która wszczęła śledztwo. Choć trwają intensywne poszukiwania sprawcy lub sprawców, trudno jest przewidzieć, czy rzeczywiście uda się ich odnaleźć, a jeszcze więcej wątpliwości budzi kwestia, czy kobieta odzyska swoje skradzione pieniądze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Apel policji 

Funkcjonariusze postanowili zaapelować do Polaków o zachowanie ostrożności w przypadku otrzymania podobnej wiadomości. 

Dzisiaj grzeje: 1. 5 osób, które naprawdę żyły z niewiarygodnymi chorobami. Zdjęcie nr 3 mrozi krew w żyłach
2. Nastolatek powiedział, dlaczego zabił rodziców i małego braciszka. Nowe wiadomości ws. morderstwa na południu Polski

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy - mówi rzeczniczka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  2. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"
  3. Nie żyje zgwałcona 23-latka. Szła zeznawać przeciwko oprawcom, złapali ją i zrobili straszne rzeczy, druzgocące informacje 
  4. Mężczyzna zapalił światło po udanym stosunku. Zobaczył przerażającą rzecz, od razu zaczął krzyczeć
  5. Przywiązał żonę do drzewa w lesie. Siekierą zrobił jej rzeczy dużo straszniejsze od śmierci, powód odbiera mowę

Źródło: tvn24bis

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News