Klienci dwóch wielkich banków odcięci od pieniędzy. Polskę obiegły niepokojące wieści

Klienci dwóch wielkich banków odcięci od pieniędzy. Polskę obiegły niepokojące wieści Źródło: Pxhere/CC0 Public Domain

Klienci obawiają się o swoje pieniądze. Dziś nad ranem doszło do awarii systemów w dwóch dużych bankach. W ich wyniku wielu Polaków odcięto od oszczędności.

Jeśli chciałeś dzisiaj przelać pieniądze przy pomocy aplikacji mobilnej i jesteś klientem jednego z tych dwóch, banków, to mogłeś być zaskoczony problemami. Okazuje się, że doszło do poważnej awarii, która wielu klientów odcięła od środków zgromadzonych na koncie.

Dwa duże banki miały poważne problemy techniczne z samego rana

Problemy po raz pierwszy odnotowano około godziny 10:00 w aplikacjach banku Santander oraz Millenium. Powstały problemy z zalogowaniem się do aplikacji mobilnych, w efekcie czego nie zadziałała również często używana przy płatnościach usługa BLIK. Informacje od niezadowolonych klientów zostały potwierdzone przez portale ekonomiczne, a później przez profile na Twitterze samych banków.

- Ważna informacja! Aplikacja Santander mobile oraz usługa BLIK są chwilowo niedostępne. Staramy się rozwiązać problem. Przepraszamy za utrudnienia. Zespół Santander Bank Polska - napisano na Twitterze banku Santander.

Klienci mieli zablokowane pieniądze. Poważne awarie w dwóch bankach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli więc ktoś planował wykonać przelew z poziomu telefonu, mógł się spotkać z przykrą niespodzianką. Sporo klientów mogło także mieć poważny problem przy próbach płatności. BLIK staje się coraz popularniejszy i coraz więcej osób korzysta z tej metody płatności. Jego wyłączenie na kilka godzin mogło utrudnić wielu polakom poranne zakupy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"
2. Przeprowadzono sekcję zwłok Janusza Dzięcioła. Najnowsze informacje prokuratury o strasznej śmierci zwycięzcy Big Brothera

Co ciekawe, zgłoszenia z awariami płynęły z różnych województw. W przypadku banku Santander dotyczyły one pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Natomiast w banku Millenium kłopoty zostały odnotowane w województwach pomorskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim, śląskim, a także małopolskim.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę? Rząd rozważa taką opcję
  2. Polka popełniła w swoim życiu prosty błąd. Teraz jej emerytura wynosi 30 groszy
  3. Krzysztof Ibisz w żałobie. Życiowa tragedia sprzed roku nie daje o sobie zapomnieć
  4. Mężczyzna zapalił światło po udanym stosunku. Zobaczył przerażającą rzecz, od razu zaczął krzyczeć
  5. Przywiązał żonę do drzewa w lesie. Siekierą zrobił jej rzeczy dużo straszniejsze od śmierci, powód odbiera mowę

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News