Pieniądze dla rodziców
Pixabay.com gosiak1980
Monika Majko - 9 Listopada 2020

Rodzice mogą dostać dodatkowe 300 złotych "na rękę". Minister potwierdza

Pieniądze trafią do rodziców, dodatkowe 300 złotych otrzymają ci, którzy złożą odpowiedni wniosek. Minister przypomniała o możliwości uzyskania wsparcia.

Pieniądze z programu wsparcia trafią do rodziców, którzy złożą w terminie odpowiedni wniosek. Budżety polskich rodzin zasilić może dodatkowe 300 złotych, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomniała Polakom o możliwości uzyskania dodatkowych funduszy.

Pieniądze trafią do rodziców

Wnioski o wyprawkę z programu "Dobry start" można składać do końca listopada. Jednorazowa wypłata w wysokości 300 złotych przysługuje wszystkim rodzicom dzieci uczących się w szkole do ukończenia 20 lat, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24 lat.

- Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów - przekazano na rządowej stronie.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Wsparcie z programu "Dobry start" przysługuje także uczniom szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Wnioski o tegoroczną wypłatę świadczenia można składać tylko do końca miesiąca.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomniała Polakom o możliwości uzyskania wsparcia z rządowego programu dla rodzin, który funkcjonuje od 2018 roku. Do tej pory polskim rodzinom przyznano łącznie ponad 4 miliony świadczeń.

- "Dobry start" to świadczenie w wysokości 300 zł, które przysługuje jednorazowo na każde uczące się dziecko. W lipcu składanie wniosków możliwe było tylko drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia możliwa jest też droga papierowa, ale lepiej to robić drogą elektroniczną, gdyż przyspiesza to otrzymanie świadczenia - przekazała minister Marlena Maląg.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Wnioski o pieniądze z programu "Dobry start" można składać do końca listopada

Jak przekazała minister Maląg, w tym roku zdecydowana większość uprawnionych do pobrania świadczenia osób już skorzystała z tej możliwości. Roczny koszt programu "Dobry start" to 1,42 mld złotych, a wsparciem objętych jest łącznie 4,5 miliona uczniów.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Dokładnie o północy w życie wszedł nowy zakaz. Porażająca wiadomość dla Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Wniosek o świadczenie może złożyć jeden z rodziców dziecka lub opiekun prawny albo opiekun faktyczny dziecka czyli osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka.

Każdy, kto zdecyduje się jeszcze na złożenie wniosku o dofinansowanie i zostanie mu ono przyznane, może spodziewać się wypłaty środków w ciągu dwóch miesięcy od złożenia dokumentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mężczyzna chciał oddać psa do schroniska. Gdy znalazł list od jego poprzedniego pana, zrozumiał, że popełnia wielki błąd
  2. Tomasz Hajto ujawnił druzgocącą informację. Chodzi o jego córkę, dostaje skandaliczne wiadomości
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Miliony urządzeń z systemem Android przestaną być bezpieczne. Wszystko przez wygasłe certyfikaty
  7. Ania z "Daleko od szosy" skradła serca widzów. Co dziś słychać u Ireny Szewczyk?
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News