Pieniądze obiecane
Pixabay.com Chronomarchie
Monika Majko - 9 Września 2020

Inaczej miało wszystko wyglądać, ale rząd właśnie się wycofał z obietnicy. Obiecanych pieniędzy nie będzie

Pieniądze, które jeszcze niedawno obiecywał obywatelom polski rząd, nie zostaną wypłacone w całości. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed przekazał niepokojące informacje.

Pieniądze nie trafią do kieszeni Polaków, pomimo wcześniejszych obietnic rządu. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed przekazał najnowsze informacje dziennikarzom "Super Expressu". Seniorzy mogą pożegnać się z nadziejami na dużą podwyżkę.

Przygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychPrzygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychCzytaj dalej

Pieniądze na podwyżki dla seniorów nie będą tak wysokie, jak zapowiadał rząd

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed przekazał dziennikarzom "Super Expressu" najnowsze informacje w sprawie planowanych podwyżek emerytur. Minimalne świadczenie ma w przyszłym roku wzrosnąć, jednak zapowiadane podwyżki zostały dostosowane do możliwości budżetowych i nie są tak spektakularne, jak do tej pory obiecywano.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matura i gwiazdy, które jej nie zdałyPolskie gwiazdy, które bez matury zrobiły oszałamiającą karierę. Wcale się tego nie wstydzą i zarabiają krocieCzytaj dalej

Stanisław Szwed zdradził, ile wyniesie przyszłoroczna podwyżka minimalnego świadczenia emerytalnego

Jak przekazał wiceszef resortu, w 2021 roku emeryci mogą spodziewać się podwyżki najniższego świadczenia w wysokości 50 złotych. Oznacza to, że ostateczna kwota minimalnej emerytury wzrośnie do 1250 złotych.

- Chcemy, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać i robimy to konsekwentnie. W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym będzie to już 1250 zł. Chciałoby się oczywiście więcej, ale możliwości budżetowe są jakie są – przekazał Stanisław Szwed w rozmowie z "Super Expressem".

Dzisiaj grzeje:

1. Naprawdę smutna informacja dotarła do mediów. Nie żyje Kubuś, wszyscy mieli nadzieję, że wygra
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

1250 złotych ma również wynieść tzw. 13. emerytura, która zostanie wypłacona seniorom w maju 2021 roku. Sejm pracuje obecnie nad ustawą, która w listopadzie przyszłego roku pozwoli wypłacić obywatelom również czternaste emerytury, których wysokość będzie powiązana z otrzymywanym co miesiąc świadczeniem. Pełną "czternastkę" dostaną tylko seniorzy z emeryturą do 2400 zł brutto.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agata Duda padła ofiarą ostrej krytyki. Tak powinna postępować pierwsza dama?
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Tadeusz Rydzyk ukrywał prywatny swój sekret przez dziesiątki lat. W końcu wyszła na jaw
  4. Nadchodzi przełomowa zmiana ws. obowiązku noszenia maseczek? Media dotarły do poufnych informacji
  5. Nikt nie spodziewał się lepszych informacji. Zacznie się już w weekend, niebywałe doniesienia
  6. Sprawdzili, które uwielbiane przez Polaków grzyby są najzdrowsze. Wyniki mogą zaskoczyć nawet zapalonego grzybiarza

Cezary Pazura pokazał domNiebywałe, jak wygląda wnętrze domu Cezarego Pazury. Aż dziw, że wszystko do siebie pasujeCzytaj dalej

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News