Pieniądze z programu 500 plus
lukasz_gl Pixabay.com
Irmina Jach - 9 Września 2020

Ogromna część Polaków dostanie mniej pieniędzy. Są też haczyki, przez które stracą całe świadczenie

Pieniądze, które trafiają do kieszeni milionów Polaków, już wkrótce będą znacznie mniejsze, niż tego oczekiwano. Rząd przyjął budżet na najbliższy rok, Założenia, na które się zdecydowano, nie są satysfakcjonujące. Istnieją także haczyki, przez które można stracić prawo do pobierania całego świadczenia.

Pieniądze, które ogromna część Polaków otrzymuje każdego miesiąca od rządu, bywają często ważnym punktem domowego budżetu, bez której rodziny nie wyobrażają sobie życia. Niestety, już wkrótce pomoc państwa będzie zdecydowanie mniejsza. Zdecydowanie prościej będzie także stracić prawo do świadczenia.

Przygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychPrzygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychCzytaj dalej

Pieniądze otrzymywane przez Polaków już wkrótce będą mniejsze

Budżet na 2021 rok, który został przyjęty przez rząd, wejdzie w życie po odbyciu procedury legislacyjnej i publikacji w Dzienniki Ustaw. Wielu Polaków zastanawia się, czy zajdą zmiany w świadczeniach, które są przez nich pobierane. Nie da się ukryć, że większość z nich czeka na podwyżki w programie 500 plus. Niestety, rodzice będą rozczarowani. Dostaną w praktyce znacznie mniej pieniędzy, niż do tej pory. Okazuje się, że waloryzacja świadczenia nie jest obecnie możliwa. Na wypłatę zapomogi przeznaczono 40 miliardów złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matura i gwiazdy, które jej nie zdałyPolskie gwiazdy, które bez matury zrobiły oszałamiającą karierę. Wcale się tego nie wstydzą i zarabiają krocieCzytaj dalej

Zdaniem ekspertów, świadczeniobiorcy korzystający z programu 500 plus mają powody do niepokoju. Inflacja sprawia, że pieniądze tracą na wartości. Produkty, w tym żywność, drożeją w zastraszającym tempie. Najmłodsi, których rodzice wykorzystują dodatkową gotówkę jako uzupełnienie domowego budżetu, nie będą więc mogli liczyć na zaspokojenie nieszablonowych potrzeb. Głos w tej sprawie zabrał Robert Biedroń.

- Wszystko wskazuje na to, że PiS zacznie je ograniczać. Aby zwiększyć kwotę świadczenia potrzeba zmian w prawie i oczywiście pieniędzy w budżecie. A tych nie ma. Ewentualne zmiany będą możliwe dopiero za półtora roku, czyli już w 2022 roku - mówił prezes partii Wiosna.

Dzisiaj grzeje:

1. Naprawdę smutna informacja dotarła do mediów. Nie żyje Kubuś, wszyscy mieli nadzieję, że wygra
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Należy pamiętać, że pieniądze z programu trafią tylko do kieszeni rodziców, którzy będą pamiętać o złożeniu odpowiedniego wniosku. Termin upływa 1 lutego 2021 roku. Na mocy zmian, okres świadczeniowy będzie obowiązywał od 1 czerwca do końca maja następnego roku. Dotychczas opiekunowie nieletnich nie musieli pamiętać o formalnościach, wypłaty były przedłużane w sposób automatyczny. Wnioski będzie można składać zarówno drogą tradycyjną (od 1 marca 2021 roku), jak i elektronicznie (od 1 lutego 2021 roku). Zapominalscy będą musieli liczyć się z utratą prawa do świadczenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agata Duda padła ofiarą ostrej krytyki. Tak powinna postępować pierwsza dama?
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Tadeusz Rydzyk ukrywał prywatny swój sekret przez dziesiątki lat. W końcu wyszła na jaw
  4. Nadchodzi przełomowa zmiana ws. obowiązku noszenia maseczek? Media dotarły do poufnych informacji
  5. Nikt nie spodziewał się lepszych informacji. Zacznie się już w weekend, niebywałe doniesienia
  6. Sprawdzili, które uwielbiane przez Polaków grzyby są najzdrowsze. Wyniki mogą zaskoczyć nawet zapalonego grzybiarza

Cezary Pazura pokazał domNiebywałe, jak wygląda wnętrze domu Cezarego Pazury. Aż dziw, że wszystko do siebie pasujeCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News