Pieniądze, ogromne niebezpieczeństwo
unsplash.com Glenn Carstens-Peters
Weronika Wasiak - 8 Listopada 2020

Pilny komunikat, można stracić wszystkie pieniądze w podstępny sposób. Niebezpieczeństwo z niespodziewanej strony

Wszystkie pieniądze można stracić w ułamku sekundy. Trzeba uważać na jedną rzecz, do mediów dotarł właśnie pilny komunikat w tej sprawie.

Pieniądze wielu osób zagrożone. Internetowi oszuści znów grasują, ale tym razem wykorzystują sposób, który u większości osób nie wzbudza nawet najmniejszych podejrzeń. CERT wydało pilne ostrzeżenie, w którym wyraźnie zwróciło uwagę na co należy uważać.

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

Każdy powinien wiedzieć. Wystarczy chwila nieostrożności, by stracić wszystkie pieniądze

Jak przytacza portal dobreprogramy.pl, CERT Polska wystosowało ważne ostrzeżenie do wszystkich Polaków, a w szczególności użytkowników serwisu OLX. To właśnie tam, jak możemy się dowiedzieć, grasują cyberprzestępcy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Ofiarami padają jednak nie kupujący a sprzedający. Portal dobreprogramy.pl wyjaśnia, że rzekomi klienci do kontaktu ze sprzedającymi wykorzystują popularną aplikację WhatsApp. Sugerują bowiem, że dokonali płatności za oferowany towar, ale by ją odebrać konieczne jest odwiedzenie strony podanej w linku.

To właśnie na tym etapie Polacy mogą stracić wszystkie swoje pieniądze. Po kliknięciu w link użytkownik OLX zastaje spreparowany formularz. Kupujący wyjaśnia wówczas, że pieniądze dotrą na kontro sprzedającego dopiero, gdy ten prześle mu formularz wypełniony... danymi do karty.

- Obserwujemy nową kampanię, w której przestępcy kontaktują się przez WhatsApp z osobami wystawiającymi na sprzedaż przedmioty na portalu OLX. Po umówieniu transakcji przesyłają link do strony podszywającej się pod ten portal w celu finalizacji transakcji i otrzymania pieniędzy. Jeżeli wpiszesz tam wszystkie wymagane dane padniesz ich ofiarą, dlatego zawsze zachowuj czujność i nie ufaj wysyłanym Ci linkom - informuje w swoim komunikacie CERT.

Serwis dobreprogramy.pl zaznacza, że po przesłaniu tak wrażliwych danych do oszusta, sprzedający zacznie tracić swoje oszczędności, bowiem przestępca będzie mógł bez problemu posługiwać się jego danymi do karty bankowej.

- Na bieżąco staramy się wpisywać na naszą listę ostrzeżeń domeny wykorzystywane w tym procederze, ale możesz nam pomóc zgłaszając wszystkie podejrzane wiadomości na naszej stronie - dodaje CERT.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. Dagmara Kaźmierska w końcu pokazała ukochanego. Para całuje się nad bajecznym tortem

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Należy więc pamiętać o zachowaniu szczególnej czujności podczas użytkowania z serwisu OLX. Pod żadnym pozorem nie wolno przesyłać klientom danych do karty!

Obrazy Pikio

facebook.com CERT Polska

Najlepsze newsy dnia:

  1. Po śmierci właściciela myśleli, że kot został całkiem sam. Gdy zeskanowali jego chip, długo skrywany sekret wyszedł na jaw
  2. Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. "Musi to zrobić jeszcze raz"
  3. Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków
  4. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  5. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  6. Znamy ceny nowych iPhone 12 u polskich operatorów. Wystartowała przedsprzedaż nowych telefonów firmy Apple
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: dobreprogramy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News