Masz taki banknot? Lepiej go zatrzymaj, dziś jest sporo warty, a może być jeszcze droższy

Masz taki banknot? Lepiej go zatrzymaj, dziś jest sporo warty, a może być jeszcze droższy Źródło: youtube.com/tvpinfo

Pieniądze są nie od dziś tematem, który budzi wielkie emocje. Jak się okazuje, w obrocie znalazł się dość nietypowy banknot, który może być wart fortunę w przyszłości. Taki nominał to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

Pieniądze emitowane przez NBP są raczej niezmienne. Raz na jakiś czas Narodowy Bank Polski wypuszcza jednak okolicznościową monetę czy kolekcjonerski banknot. Tym razem zdecydowano się wypuścić okolicznościowy nominał z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Jego wartość za kilka lat może osiągnąć gigantyczną cenę, a sami kolekcjonerzy już teraz zacierają ręce.

Pieniądze z okazji stulecia niepodległości. NBP wypuszcza okolicznościowy banknot

Pieniądzem, który pojawi się w obrocie, jest banknot o nominale 19 złotych z podobizną Ignacego Paderewskiego. Nominał zawierający wizerunek jednego z ojców polskiej niepodległości jest niesamowicie unikalny, ponieważ został wydrukowany w nakładzie zaledwie 55 tysięcy egzemplarzy. Jego cena wynosi obecnie 80 złotych, chociaż jego właściciele już teraz chcą za niego co najmniej 250 złotych.

Banknot zaprezentowany przez Narodowy Bank Polski jest częścią kolekcji "Niepodległa", której logo znajduje się tuż obok wizerunku Paderewskiego. Co ważne, samym twórcą napisu jest Marszałek Józef Piłsudski, który tak w jednym z dokumentów tytułował Polskę. Jak widać, pieniądz ma więc wartość także dla miłośników historii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jedyny taki banknot

O tym, jak bardzo unikatowy jest ten banknot, można się przekonać, patrząc na ilość detali, który zawiera. Oficjalnym powodem wydania tak nietypowego nominału jest, oprócz upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości, stulecie istnienia polskiej wytwórni papierów wartościowych. Na rewersie banknotu zobaczymy zatem budynek wytwórni, opatrzony specjalnym hologramem.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona Janowskiego zaatakowała Agnieszkę Woźniak-Starak. To był cios poniżej pasa
 
2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Jeśli chcemy być posiadaczami niemałej fortuny, już teraz powinniśmy się zainteresować zainwestowaniem w ten nominał. Eksperci już teraz spekulują, ile banknot może być wart w przyszłości, a kwoty w przyszłości mogą się okazać imponujące. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ikea wycofuje produkt i bije na alarm. Jest tak NIEBEZPIECZNY, że zwrócisz go bez paragonu
  2. W dniu ślubu dostała list od byłego kochanka. Przeczytał go jej narzeczony i momentalnie zemdlał
  3. Rewolucyjny przepis na kotlety mielone. Podniebienie eksploduje z rozkoszy
  4. Od teraz każdy dostanie wyższą pensję. Wiadomo już, kto ile zyska dodatkowych pieniędzy
  5. U ciężarnej kobiety zdiagnozowano paskudny nowotwór. Finał tej historii wyciska łzy z oczu
  6. SCHOROWANA SPRZĄTACZKA Z OLSZTYNA WYGRAŁA 13 MILIONÓW! A TO WSZYSTKO DZIĘKI NIEPOZORNEMU DROBIAZGOWI

Źródło: Fakt

Następny artykuł