Nie mamy dobrych informacji. Zmiana ma dotknąć miliony Polaków, chodzi o pieniądze z banku

Nie mamy dobrych informacji. Zmiana ma dotknąć miliony Polaków, chodzi o pieniądze z banku Źródło: Unsplash/Paweł Czerwiński

Niestety mamy bardzo smutną wiadomość. Chodzi o pieniądze wielu Polaków, już od najbliższego roku czekają nas bardzo niekorzystne zmiany. Jak przekazuje jeden z członków Rady Polityki Pieniężnej, nie istnieją żadne przesłanki do obniżek. Zamiast tego zasugerował nawet podwyżki.

Mamy bardzo smutną wiadomość dla wielu Polaków, chodzi o ich pieniądze. Jerzy Kropiwnicki, jeden z członków Rady Polityki Pieniężnej, przekazał, że nie widzi żadnych przesłanek do tego, by stopy procentowe zostały obniżone. Wręcz przeciwnie- sugeruje podwyżki. Wiele osób będzie bardzo niemiło zaskoczonych. 

Oprocentowanie kredytów będzie niższe? Niestety szanse są niewielkie, byśmy mogli oszczędzić na tym pieniądze

Jeden z członków Rady Polityki Pieniężnej, Jerzy Kropiwnicki, ocenił, że w najbliższym czasie nie ma szans na to, by stopy procentowe zostały obniżone. Uważa, że nie istnieje żaden powód ku dalszemu ich obniżaniu. Dlaczego?

- Nie sądzę, by był powód, okazja do dalszego obniżania stóp procentowych. Tym bardziej, że dotychczasowe ich obniżenie dało wprawdzie pozytywny skutek w tzw. psychologii społecznej, przyczyniło się do poprawy nastrojów przedsiębiorców i w społeczeństwie - przekazał członek RPP w rozmowie z telewizją Biznes24.

Jerzy Kropiwnicki zauważył, że jednym z celów dotychczasowego obniżania stóp procentowych było zwiększenie akcji kredytowej. Banki komercyjne jednak jej nie zwiększyły, dlatego uważa, że dalsze obniżki nie przyniosą pozytywnego skutku.

- W sumie trudno powiedzieć, by był bardzo pozytywny skutek obniżki stóp procentowych. W warunkach recesji banki dbają, by nie ponieść strat, co jest zrozumiałe - przekazał Kropiwnicki. Nie możemy spodziewać się obniżek, czy w takim razie utrzymają się na obecnym poziomie? Niestety taka sytuacja nie może potrwać zbyt długo. Według członka RPP podwyżka stopy referencyjnej z obecnych 0,1 proc. do 1,5 proc. w 2021 powinna zostać przeprowadzona stopniowo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Nie należy robić tego w jednym pociągnięciu, tylko łagodnie, w kilku, by powrócić do poziomu, który dobrze nam służył przez ostatnie kilka lat i jak się okazało stanowił dobry zapas na wypadek potrzeby obniżki stopy procentowej - powiedział członek RPP, który podtrzymuje swoje stanowisko z czerwca. 

Wówczas opowiadał się za stopniowym i ostrożnym powrotem do poziomów stóp procentowych z 2019 roku. Według niego przez wiele lat bardzo dobrze służyły one koniunkturze gospodarczej. Jak przekazuje, łagodne podwyżki nie powinny przynieść negatywnych skutków gospodarczych.

Dzisiaj grzeje: 1. Gratulujemy. W końcu się udało, wielkie szczęście w domu Aleksandry Kwaśniewskiej
2. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów McDonalda
3. Szumowski przestał ukrywać. Powiedział, co wydarzy się w następnym tygodniu

Rada Polityki Pieniężnej w tym roku trzykrotnie obniżała stopy procentowe (łącznie o 1,4 proc.). Obecnie główna stawka to 0,1 proc., która jeszcze nigdy nie była na tak niskim poziomie. Przekłada się to na bardzo niskie, wręcz rekordowe, oprocentowanie oszczędności w bankach, a jednocześnie bardzo atrakcyjne oprocentowanie dla kredytów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bogumiła Wander została zupełnie sama. Mąż potwierdza smutne doniesienia
  2. Minister Emilewicz ostatecznie ucięła wszelkie nadzieje wielu Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Fatalne informacje dla wielu Polaków. W konkretnym przypadku chrzest jest nieważny i musi zostać powtórzony
  4. Chcieli skorzystać z toalety w schronisku. Ich oczom ukazał się porażający widok, natychmiast złapali za telefon
  5. Pilna decyzja ministra zdrowia, chodzi o obostrzenie. Wchodzi w życie już dzisiaj, mogłeś o tym nie wiedzieć

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News