Zapadła kluczowa i nieodwracalna decyzja. Najważniejsza wiadomość dla wszystkich Polaków, którzy spłacają raty

Zapadła kluczowa i nieodwracalna decyzja. Najważniejsza wiadomość dla wszystkich Polaków, którzy spłacają raty Źródło: pixabay.com jarmoluk

Pieniądze liczy teraz każdy Polak. Rodacy szukają oszczędności - niektórzy z nich stracili pracę, inni premie, jeszcze inni mają do spłaty kredyty. Zapadła już kluczowa decyzja.

Pieniądze Polaków pod czujnym okiem Rady Polityki Pieniężnej. Podjęto decyzję, która jutro wchodzi w życie. Wiele osób mocno się ucieszy, mocno zaoszczędzą.

Niektórzy zaoszczędzą pieniądze, inni je stracą

Rada Polityki Pieniężnej podjęła dziś ważną decyzję, która ucieszy niektórych Polaków. Zatwierdzono propozycję dotyczącą obniżki wszystkich stóp procentowych o 0,50 pkt proc. Wszyscy, którzy płacą raty wiedzą, co to dla nich oznacza - maksymalne oprocentowanie zostanie obniżone z 9 na 8%. Warto też wspomnieć, że kredyty w ciągu miesiąca potaniały, już o całe 2%, licząc okres od marca.

8% oprocentowania kredytów będzie dotyczyło też kredytów w karcie kredytowej oraz umów kredytów konsumpcyjnych, które zawierają klauzulę o zmiennej stopie procentowej. Uchwała podjęta dziś przez Radę Polityki Pieniężnej wchodzi w życie z dniem 9 kwietnia 2020 roku, czyli już od jutra. Niektórzy się cieszą, inni jednak smucą - zmiany oznaczają też spadek oprocentowania lokat w okolice nawet poniżej 0,5%.

Lokaty przestają być opłacalne?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Spłacający kredyty zdecydowanie czują się teraz nieco bezpieczniej. Obniżenie stopy procentowej oznacza zaoszczędzenie kilkudziesięciu złotych miesięcznie, do nawet kilkuset, co w skali roku (np. w przypadku kredytu na 300 tys. zł na 30 lat z marżą 2% oznacza zaoszczędzenie 2 tys. zł rocznie). Nad zmianami pracują kolejne banki, chodzi o zawieszenie płacenia rat. Można uzyskać kilka miesięcy "wakacji kredytowych", podczas których nie będziemy płacić raty kapitałowej - a przynajmniej jej części, co też jest niemałą ulgą dla każdego.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany gwiazdor disco-polo zabrany pilnie do szpitala, jest w ciężkim stanie. Potwierdzono u niego COVID-19

2. Z ostatniej chwili: Jest decyzja, czy wydłużą rok szkolny przez epidemię. Minister edukacji oficjalnie zabrał głos

Ci, którzy mają lokaty, tak jak wyżej napisane - będą stratni. Oszczędności mogą szybko stopnieć, szczególnie, jeśli obecne ceny w sklepach się utrzymają lub jeszcze bardziej wzrosną, co teraz jest nieuniknione (chociażby jeśli chodzi o środki dezynfekcyjne i ochronne, owoce oraz warzywa). Niestety, eksperci obawiają się, że to nie koniec obniżek jeśli chodzi o oprocentowanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząśnięci lekarze przekazali nieznane dotąd informacje. Wirus może mieć nietypowy i gwałtowny przebieg
  2. Przez koronawirusa zrobili z trumnami okropną rzecz, która budzi wściekłość. Straszne wyznanie znanego kolarza
  3. Córka marszałek Witek błaga internautów o pieniądze. Wiele osób załamuje ręce patrząc na powód
  4. Z Kasią Kowalska jest bardzo źle, media dotarły do jej sąsiadów. Druzgocące doniesienia
  5. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  6. Czekali ponad godzinę na zamówione jedzenie. Kelner osłupiał, widząc co napisali na rachunku

Źródło: Strefa Biznesu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News