Pieniądze od państwa
Pixabay.com PhotoMIX-Company
Monika Majko - 7 Listopada 2020

Można zgarnąć 5000 złotych od państwa. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

Pieniądze z rządowego programu wsparcia trafią do obywateli, można dostać nawet do 5 tysięcy złotych dofinansowania. Trzeba spełnić jednak jeden warunek.

Pieniądze już niedługo trafią na konta tych obywateli, którzy złożyli odpowiedni wniosek o dofinansowanie. Zgarnąć można nawet do 5 tysięcy złotych, pochodzących z krajowego programu wsparcia. Trzeba jednak spełnić jeden warunek.

Pieniądze z programu "Mój prąd" trafią do obywateli

Mój Prąd to program, który działa od połowy ubiegłego roku i zakłada dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznych tj. np. panele słoneczne. Obywatele mogą pozyskać na domowe inwestycje nawet do 5 tysięcy złotych.

Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Zaapelował do grupy Polaków, przejmujące nagranie obiegło PolskęPremier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Zaapelował do grupy Polaków, przejmujące nagranie obiegło PolskęCzytaj dalej

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma zamiar kontynuować program w 2021 roku, a nawet rozszerzyć katalog inwestycji, które są wspomagane dopłatami przez rząd. Prezes NFOŚiGW Maciej Chorowski w rozmowie z PAP poinformował o modyfikacjach w przyszłorocznej edycji programu, który obejmie dodatkowo m.in. instalacje ładowarki do samochodu elektrycznego.

- Z punktu widzenia sytemu, taki samochód staje się magazynem energii. Dla konsumenta to środek, który pozwala mu się poruszać - tłumaczy Maciej Chorowski.

Dofinansowaniu podlegają instalacje PV o mocy 2-10 kW. Dotacja obejmuje do 50 procent kosztów mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia, ale może wynieść nie więcej niż 5 tysięcy złotych na przedsięwzięcie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Wiadomo, kto może skorzystać z rządowego wsparcia

Tegoroczny budżet programu wyniósł miliard złotych. Prezes Funduszu wskazuje, że program "Mój prąd" z miesiąca na miesiąc coraz szybciej rośnie, zarówno pod względem zainstalowanej mocy, jak i pieniędzy przeznaczanych na kolejne inwestycje w tym zakresie.

- Do Funduszu wpływa nawet 1,4 tys. wniosków o dotację dziennie. Z kwartału na kwartał moc zainstalowana w mikroinstalacjach PV rośnie o kilkaset MW. W grudniu 2018 roku było to 500 MW, teraz jest to ok. 2,7 GW. Docelowo ma być to ok. 4 GW. Z kolei uruchomione dotacje pokrywają ok. 20 proc. inwestycji i z zainwestowanego 1 mld zł, generujemy 5 mld zł - wyjaśnił Chorowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Nie żyje gwiazda ”Titanica” i ”Powrotu do przyszłości”. Fani są zdruzgotani, odeszła legenda

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Nie każda inwestycja zostanie jednak wsparta z rządowych pieniędzy. Z programu skorzystać będą mogli obywatele, których inwestycje nie zostały zakończone przed dniem 23.07.2019 roku, a ich projekt musi być zakończony przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.

Wsparcie z programu "Mój prąd" może otrzymać osoba fizyczna, która wytwarza na własne potrzeby energię elektryczną, a także zawarła umowę regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bezdomnemu zostały 2 miesiące życia. Jego ostatnia wola sprawia, że łzy płyną po policzkach
  2. Przekazano tragiczną wiadomość, nie żyje były piłkarz Korony Kielce. Miał tylko 51 lat
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Olbrzymia wpadka ABW. Skutki pomyłki mogą okazać się dla kontrwywiadu opłakane
  7. 26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodości
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News