Tysiące Polaków odciętych od pieniędzy. Duży problem w całym kraju

Tysiące Polaków odciętych od pieniędzy. Duży problem w całym kraju Źródło: Pixabay Chronomarchie

Pieniądze wielu Polaków, które obiecał im rząd, nie trafiły do ich kieszeni. Co się stało? Tysiące osób spotkało się z problemem, którego nie potrafią rozwiązać. Obiecano pomoc na okres wakacyjny, tymczasem nie ma możliwości wykorzystanie przyznanych środków. Jako pierwsza o problemie napisała "Rzeczpospolita".

Pieniądze tysięcy Polaków nagle zostały odcięte. Wszyscy masowo przesyłają odwołania, argumentując, że nie mają możliwości skorzystać z przyznanych środków, mimo że mają do tego prawo. ZUS oraz POT tłumaczą, że problem wynika z bazy danych, która została przekazana przez Ministerstwo Rodziny. 

Pieniądze Polaków nagle odcięte. Co się stało?

Polski Bon Turystyczny miał wesprzeć rodziny podczas wakacji. Niestety, jak się okazuje, wiele osób spotkało się z poważnym problemem. Bon został przyznany, jednak nie ma możliwości aktywowania go. Co zrobić, kiedy przydarzy nam się taka sytuacja?

Problem z Polskim Bonem Turystycznym został opisany w najnowszym wydaniu "Rzeczpospolitej". Jak się okazuje, wielu Polaków, którzy pobierają 500+, nie jest w stanie odnaleźć śladu po swoim bonie turystycznym na koncie PUE. Kiedy udaje im się z kolei skontaktować z ZUS, otrzymują informację o tym, że konieczne jest złożenie odwołania. Problem jest bardzo duży, na tyle, że pojawiły się nawet oferty odpłatnej pomocy przy rozwiązywaniu problemu. Sprawę z niego zdaje sobie zarówno ZUS, jak i Polska Organizacja Turystyki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zależało nam na uruchomieniu programu od 1 sierpnia, by zwiększyć popyt na usługi turystyczne oraz jak największej liczbie rodzin umożliwić skorzystanie z dofinansowania do wypoczynku jeszcze w czasie wakacji szkolnych. Przy tak szybkim tempie wdrażania systemu na początkowym etapie mogły wystąpić problemy, głównie związane z wczytaniem bazy danych przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do ZUS. Na podstawie tej bazy przyznawane są bony - wyjaśnił Grzegorz Cendrowski z POT w rozmowie z "Rzeczpospolitą". 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje legendarny komentator, przegrał z okropną chorobą

Co należy zrobić, jeśli znajdziemy się w takiej samej sytuacji? Nie należy czekać na aktualizację danych, lecz złożyć wniosek odwoławczy do Polskiej Organizacji Turystycznej w celu ustalenia prawa do bonu lub dodatkowego uprawnienia do niego. Przedstawiciel POT podczas rozmowy z Rzeczpospolitą przekazał, że sytuacja bardzo dynamicznie się zmienia. Wielokrotnie zdarzały się sytuacje, kiedy po wpłynięciu do organizacji wniosku, okazywało się, że po aktualizacji danych pojawił się dostęp do wniosku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podczas festiwalu w Opolu Maryla Rodowicz zrobiła coś niespodziewanego. Wielu było zaskoczonych
  2. Naukowcy o rosyjskiej szczepionce na COVID-19. Niesamowite wiadomości
  3. Widzowie TVP nie mieli o niczym pojęcia. Wyciekło nagranie zza kulis Festiwalu w Opolu
  4. Polacy nie wytrzymali, wystarczyło jedno zdjęcie Rydzyka. Niewiarygodne, co się stało
  5. Alicja Majewska została bardzo przykro potraktowana w Opolu. Mało kto miał pojęcie o incydencie sprzed lat
  6. Prosta, ale obłędnie pyszna surówka z pora, nie ma nic lepszego do obiadu, same witaminy

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News