Z pozoru zwykła złotówka, a warta jest fortunę. Można dostać za nią nawet 20 tysięcy złotych

Z pozoru zwykła złotówka, a warta jest fortunę. Można dostać za nią nawet 20 tysięcy złotych Źródło: Piksit

Pieniądze nie zawsze warte są tyle, na ile wskazywałby nominał. Pozornie zwykła złotówka, z której posiadania możesz nie zdawać sobie sprawy, może przynieść prawdziwą fortunę. Szacuje się, że sprzedając ją, możesz mocno zasilić swój domowy budżet. Jeśli dobrze przyjrzysz się zawartości swojego portfela, możesz zarobić nawet 20 tysięcy złotych. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Pieniądze mogą być warte zdecydowanie więcej, niż wskazywałby na to nominał. Pozornie zwykła złotówka może sprawić, że w jednej chwili staniesz się bogatszy o 20 tysięcy złotych. Ceny, jakie ta moneta osiąga na aukcjach internetowych, zapierają dech w piersiach. Jest niezmiernie ważnym okazem w zbiorach niejednego numizmatyka. Jeśli ją posiadasz, masz powód do wielkiego szczęścia. Po sprzedaży możesz udać się w podróż życia. Kto by pomyślał, że życie może odmienić moneta o jednozłotowym nominale.

Pieniądze mogą być warte więcej niż wskazuje nominał

Moneta, o której mowa, to złota złotówka upamiętniająca stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była emitowana przed dwoma laty, w 2018 roku w niewielkim nakładzie, do tysiąca sztuk. Pieniądze z tej serii znajdują się w eleganckich, biało-czerwonych pudełkach z godłem, miniaturową flagą i hasłem "1918-2018. My Polacy". Jednozłotówka jest niezwykłym symbolem czci pamięci o wydarzeniach sprzed wieku. Moneta przypomina, że Polska nie byłaby taka, jak obecnie, gdyby nie poświęcenie rodaków zaangażowanych w tworzenie Rzeczypospolitej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

11 listopada 2018 roku to data symboliczna dla każdego obywatela naszego kraju. Choć wówczas Polska nie widniała jeszcze na mapie świata. Znalazła się jednak w grupie państw, tuż obok Francji, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, które cieszyły się zwycięstwem w I wojnie światowej. Moneta jest symbolem odwagi, która pozwoliła krajowi na podążanie własną drogą. Z okazji upamiętnienia tego podniosłego wydarzenia Mennica Polska wydała okazjonalne złote pieniądze o nominale jednej złotówki. Niemal tysiąc szczęśliwców ma je w swoich zbiorach numizmatycznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus w niesamowicie popularnym miejscu. Sanepid prowadzi pilne poszukiwania
2. Ranking najgroźniejszych chorób według WHO. Na którym miejscu znalazł się COVID-19?
3. Tragiczne wydarzenia na oczach widzów TVP. Wszystko poszło na żywo, są ofiary

To dobry moment, żeby zdecydować się na sprzedać okazu. Realia związane z panującą pandemią koronawirusa często wiążą się z problemami finansowymi. Niepozorna moneta może sprawić, że sytuacja życiowa znacząco się powiększy. Osoby, które przed dwoma laty zdecydowały się na zakup, mogą być dumne ze swojej decyzji. Ta inwestycja okazała się być poduszką finansową, która może uratować je w trudnej sytuacji. Poszukaj także złotówki z czasów PRL. Macie w swoim posiadaniu pieniądze kolekcjonerskie? 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od soboty zamknięte kina i siłownie, maseczki obowiązkowe na ulicy. To już pewne, ogromne zmiany dla wielu Polaków
  2. Właśnie ogłoszono. Rząd podał surowy zakaz, wejdzie w życie od wtorku
  3. Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków
  4. Nikt się nie spodziewał. Niebywałe wieści o dziecku Barbary Kurdej-Szatan
  5. PKO BP ostrzega klientów. Uwaga na próby wyłudzeń. Nie strać swoich oszczędności   

Źródło: Allegro

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News