2-latek zginął w koszmarnych okolicznościach. IKEA wypłaci polskiej rodzinie rekordowo wysokie odszkodowanie

2-latek zginął w koszmarnych okolicznościach. IKEA wypłaci polskiej rodzinie rekordowo wysokie odszkodowanie Źródło: Pexels

Pieniądze trafią do rodziców tragicznie zmarłego 2-latka, który został przygnieciony komodą, sprzedawaną do niedawna w sieci IKEA. Prawnicy poszkodowanej pary doszli do porozumienia z reprezentantami międzynarodowego przedsiębiorstwa. Otrzymają łącznie 46 milionów dolarów.

Pieniądze stanowią główną część ugody między prawnikami reprezentującymi sieć IKEA oraz Joleen i Craiga Dudków. Władze przedsiębiorstwa wypłacą 46 mln dolarów rodzinie 2-latka, który w 2017 roku został  przygnieciony komodą "Malm". Według śledczych upadek komody doprowadził do uduszenia się chłopca.

Pieniądze trafią do rodziców zmarłego 2-latka

- Chociaż żadna ugoda nie może odwrócić biegu tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, ze względu na rodzinę i wszystkich zaangażowanych w sprawę, jesteśmy wdzięczni, że spór ten został rozstrzygnięty - przekazał rzecznik sieci IKEA.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wadliwa komoda została już wycofana ze sprzedaży. Okazało się, że już wcześniej w sklepach wielu klientów zgłaszało niestabilność zakupionego mebla. Niestety wadliwa konstrukcja doprowadziła ostatecznie do ogromnej tragedii.

Rodzice chłopca oficjalnie skomentowali sprawę

Dzisiaj grzeje: 1. Była dziewczyna Kuby Wojewódzkiego cała posiniaczona. Fani zaniepokojeni, co się stało modelce?
2. Żona Pawła Królikowskiego przekazała bardzo smutne informacje. W szpitalu doszło do niespodziewanej sytuacji

- Nigdy nie sądziliśmy, że 2-latek może spowodować, że komoda o wysokości zaledwie około 70 cm przewróci się i go udusi. Dopiero później dowiedzieliśmy się, że ta szafka była niestabilna od początku i nie spełniała norm bezpieczeństwa - przekazali w swoim oświadczeniu rodzice zmarłego chłopca.

Ustalone odszkodowanie okazuje się rekordowo wysokie w całej historii podobnych spraw mających miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych. Ugodę potwierdzili już zarówno rodzice chłopca, jak i przedstawiciel sieci IKEA, który nie ukrywał zadowolenia z umowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów
  3. Magda Gessler zrobiła im rewolucję, a potem wbiła nóż w plecy? Ludzie są oburzeni, największy skandal w okolicy
  4. Wybuchła panika na pogrzebie, nie żyje co najmniej 35 osób. Polsat przekazał tragiczne wiadomości z zagranicy
  5. Nie żyje już 18 Polaków. Specjaliści ostrzegają, najgorsze dopiero przed nami

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News