Jeden z największych banków w Polsce wydał nagłe ostrzeżenie dla klientów. Mogą stracić swoje wszystkie pieniądze

Jeden z największych banków w Polsce wydał nagłe ostrzeżenie dla klientów. Mogą stracić swoje wszystkie pieniądze Źródło: pixabay/jarmoluk

Pieniądze mogą przepaść bezpowrotnie. Jeden z większych banków w Polsce opublikował informacje o oszustach, którzy próbują wyłudzić środki finansowe w wyjątkowo przebiegły sposób.

Pieniądze mogą zniknąć z konta i nie będzie dało się ich odzyskać. Duży bank informuje swoich klientów w Polsce, że mogą paść ofiarami oszustów. Przestępcy mają wysyłać fałszywe SMS-y do klientów i wyłudzać w ten sposób środki finansowe.

W ten sposób można stracić pieniądze. Bank ostrzega swoich klientów

Santander Bank Polska wydał w tej sprawie specjalny komunikat. Jak stwierdzono w wiadomości do klientów, oszuści wykorzystują do tego celu różne scenariusze i wciąż powstają nowe, więc trudno jednoznacznie stwierdzić z którymi z nich akurat się spotkamy. Łączy je jednak wspólna cecha.

- Przestępcy wysyłają klientom fałszywe SMS-y, w których proszą o wykonanie opłaty - poinformował bank.

Ze znanych scenariuszy wiadomo o tych, w których oszuści piszą o konieczności dopłaty do kuriera, podszywają się pod komornika, administrację portalu aukcyjnego lub wysyłają informację, że jeśli nie zapłacimy, to zostanie nam zablokowane konto. Do tego zawsze zamieszczają link, pod którym możemy dokonać wpłaty. Kliknięcie w niego może spowodować wyciek naszych danych - pod żadnym pozorem więc nie można tego robić. 

- Podobnych schematów jest jeszcze więcej i wciąż powstają nowe. Wystarczy jedno nieprzemyślane kliknięcie nieznanego linku, aby ułatwić przestępcom dostęp do twojego rachunku bankowego - informował bank.

Co zrobić, żeby nie dać się oszukać?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bank ostrzegł, że nigdy w swoich wiadomościach nie daje linków przekierowujących na inne strony. Co oznacza tyle, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy klikać w linki, które przesłano nam w SMS-ach. Gdybyśmy mieli wątpliwości dotyczące autentyczności SMS-a, zawsze możemy skontaktować się z infolinią banku, aby zweryfikować tę podejrzaną informację.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
2. Kocia mama uratowała szczeniaka w niezwykły sposób. Jej poświęcenie wręcz odbiera mowę, zachowała się zupełnie jak człowiek

Ponadto dobrą wskazówką może być sprawdzenie, czy podany link jest na domenach bankowych, takich jak Centrum24.pl czy Ibiznes24.pl. Oszuści często zamieniają końcówkę linku (np. centrum24.net), przez co łatwo się pomylić i paść ofiarą tzw. key-loggera, przez którego nasze pieniądze przepadną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Państwowa firma MASOWO przyjmuje do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na start
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Mama wróciła z kuchni, spojrzała na córki bliźniaczki i nagle pobladła. Odkryła swoją ogromną pomyłkę
  4. Jeśli zaczniesz już dziś zdążysz zrzucić 10 kg do Sylwestra. Ekspresowa i bezpieczna dieta, dzięki której nikt nie oderwie od Ciebie wzroku
  5. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł