Niestety, ostateczna decyzja już zapadła. Dotknie milionów Polaków

Niestety, ostateczna decyzja już zapadła. Dotknie milionów Polaków Źródło: gosiak1980 Pixabay.com

Pieniądze, jakie przyjdzie nam niedługo zapłacić za standardowe usługi, będą coraz większe. Niestety nie ma co do tego wątpliwości, że czekają nas ogromne zmiany, które odczujemy w portfelach. Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na rynki całego świata i Polska nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Chociaż NBP zdecydowało się na obniżenie stóp procentowych, to banki nie pozostawiają złudzeń. Niestety trzeba przygotować się na wzrost cen za wszystkie usługi. Posiadanie konta w banku nie będzie już tak tanie jak przed epidemią, podobnie sprawa się ma z kredytami.

Pieniądze trzymane na kontach w banku są oczywiście jak najbardziej bezpieczne, jednak klienci wszystkich placówek powinni szykować się na konkretne zmiany w cennikach usług bankowych Związek Banków Polskich postanowił zabrać się głos w dyskusji i poinformować o tym, które z wizji dotyczących przyszłości sektora bankowego są realne.

Banki straciły ogromne pieniądze

Pieniądze, jakie w tym roku przeszły bankom koło nosa, są niewyobrażalnie duże. Według informacji przekazanych przez Polsat News odnoszących się do raportu odnośnie wyników finansowych za pierwsze półrocze 2020 roku, dwa największe banki w Polsce, czyli PKO BP oraz Pekao SA straciły ogromne kwoty.

W porównaniu do tego samego okresu sprzed roku PKO BP zaliczyło straty w wysokości 700 milionów złotych, a Pekao SA stracił 300 milionów. Fakt ten oraz smutna rzeczywistość, w której wielu Polaków straciło pracę lub obniżone zostały im pensje sprawia sprawiają, że konieczne będzie wprowadzenie zmian. Niestety ostateczna decyzja już zapadła i dotknie milionów Polaków. Zapłacimy więcej za dotychczas tanie lub całkowicie darmowe usługi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Trudniej będzie nie tylko o kredyt, banki szykują szereg zmian

Pieniądze będą znikać z naszych kont z kilku powodów. Nie tylko kryzys ekonomiczny wywołany pandemią zmusza banki do takich posunięć. Związek Banków Polskich przyznaje, że również polityka niskich stóp procentowych nie pomaga im odrobić strat finansowych i muszą szukać miejsca, w którym mogą odzyskać utracone dochody. Niestety pewne jest, że proces zmian w sektorze finansowym już się rozpoczął. Banki otwarcie mówią o konkretnych zmianach, na jakie muszą przygotować się ich klienci. Przede wszystkim należy zapomnieć o wydawanych za darmo kartach oraz dużych limitach kredytowych. Zmniejszą się one z kilkudziesięciu do jedynie kilku tysięcy złotych. To jednak nie wszystko.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci

2. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis

3. Nagła konferencja Szumowskiego. Wszystko wiadomo, wrócą uciążliwe obostrzenia

Kredyt tylko dla sprawdzonego klienta

Wszyscy starający się o kredyt muszą być przygotowanie na gruntowne przebadanie zdolności kredytowej przez bank. Przestanie to być zwykłą formalnością. Dodatkowo oprocentowanie lokat spadnie jedynie do 0,05 proc. Podwyższone za to zostaną niektóre dotychczasowe opłaty. Jak podaje Polsat News -nawet o kilkaset procent. Klienci mogą zdziwić się również, widząc na swoim koncie potrącane kwoty prowizji od transakcji. Pewne jest, że pieniądze wydawane na usługi bankowe wzrosną, Polacy muszą się na to przygotować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aleksander Kwaśniewski był na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Powiedział kilka słów do mikrofonu
  2. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
  3. Porażające nagranie z kościoła. W 22 sekundzie zaczyna się dramat
  4. Pozowała do zdjęć w sukni ślubnej. Nagle w jednej chwili doszło do tragedii
  5. Śmierć zajrzała Edycie Górniak w oczy. Dantejskie sceny na drodze

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News