Za pozornie zwykły banknot możesz dostać nawet 3000 zł. Wystarczy zwrócić uwagę na jeden drobny szczegół

Za pozornie zwykły banknot możesz dostać nawet 3000 zł. Wystarczy zwrócić uwagę na jeden drobny szczegół Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pieniądze mogą być warte o wiele więcej, niż wskazuje ich nominał? Mowa o nawet 3000 złotych za jeden banknot. Mało kto o tym wiedział, a wystarczy spojrzeć tylko na jeden drobny szczegół, by dorobić się pokaźnej sumki.

Pieniądze na sprzedaż? Zapewne niewielu zdawało sobie sprawę z tego, że banknoty można wystawić na sprzedaż i zgarnąć za nie nawet kilkukrotnie więcej niż ich wartość nominalna. Nie chodzi jednak o stare monety lub banknoty sprzed kilkudziesięciu lat, które dziś są uznawane za zabytek. Mowa o zupełnie nowych pieniądzach, będących wciąż w obiegu. Chcesz dowiedzieć się, jak je sprzedać? By to zrobić musisz zwrócić uwagę na jedną rzecz. 

Za pozornie zwykły banknot możesz zgarnąć spore pieniądze. Wszystko przez jeden szczegół  

Na zwyczajnym rynku konsumenckim wciąż niewiele mówi się o banknotach kolekcjonerskich, które dopiero co zaczynają być wystawiane na popularnych forach internetowych przeznaczonych do sprzedaży i kupna. Przeglądając różne portale, możemy znaleźć ogłoszenie, w którym ktoś oferuje na sprzedaż banknot o nominale 500 złotych, a cena, jakiej oczekuje od nabywcy, to np. 3000 złotych. Jak to możliwe? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Banknoty kolekcjonerskie mogą być naprawdę sporo warte, a wszystko zależy od tego, jak bardzo są wyjątkowe. To, na co powinniśmy zwracać uwagę, to numer seryjny - im rzadziej występujący, tym więcej możecie na nim zarobić. Najcenniejsze w oczach kolekcjonerów są banknoty o numerach złożonych z tych samych cyfr, np. 4444444, 6666666. To dla nich jak wygrany los na loterii. Za taki banknot można zgarnąć sumę liczoną w milionach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Prezydent właśnie podpisał, radykalna decyzja. Wiele rodzin przeciera oczy ze zdumienia

2. Nowe przypadki dżumy. Ogłoszono alert w Chinach, dwie osoby zarażone

Równie pożądanymi przez kolekcjonerów numerami seryjnymi są te z numerami radarowymi, czyli np. 124321, 1134311. Wówczas możemy zarobić nawet o tysiąc złotych więcej od ich pierwotnej wartość. Z kolei prawdziwą gratką jest numer składający się na końcu z trzech 6, czyli tzw. szatańska liczba. Jeżeli posiadasz w swoim portfelu banknot z takim właśnie numerem, możesz zarobić na nim nawet kilka tysięcy. Warto więc dokładnie przyjrzeć się gotówce, nim zostawisz ją w sklepie. Ten błąd może kosztować cie istną fortunę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  2. Wiemy, ile Anna Lewandowska przytyła w drugiej ciąży. Dodatkowe kilogramy znikają w oczach
  3. Niesłychana opłata od turytów w Zakopanem. Rachunki znad morza mogą się shować
  4. Żona Krzysztofa Rutkowskiego przeszła radykalną metamorfozę. Mąż i Wiśniewski mogą jej pozazdrościć
  5. Gucwińscy ponad dekadę temu zniknęli. Latami przeżywali dramat, mało kto zdawał sobie sprawę
  6. Pamiętacie „Zbuntowanego anioła”? Nie do wiary, jak dziś wygląda Natalia Oreiro, jest jeszcze piękniejsza niż kiedyś

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News