pieniądze zapłacił na stacji benzynowej
Policja Lubelska
Mateusz Sidorek - 6 Maja 2020

Mężczyzna zapłacił na stacji benzynowej banknotem 200 zł i odjechał. Gdy kasjer zobaczył, co dostał, aż pobladł

Mężczyzna wręczył kasjerowi pieniądze za tankowanie na jednej ze stacji paliw i odjechał zaraz po tym, jak otrzymał resztę. Dopiero po jakimś czasie pracownik stacji zorientował się, że nie powinien przyjmować banknotu o nominale 200 zł. Jak informuje portal TVP, sprawą zajęła się policja, która szybko ustaliła tożsamość przestępcy. Teraz oszustowi grozi pozbawienie wolności do lat 8.

Kasjerzy coraz rzadziej zwracają uwagę na otrzymywane pieniądze i nie sprawdzają, czy banknoty nie są fałszywe. Niestety tym samym rośnie ryzyko, że mogą zostać oszukani. Na własnej skórze przekonał się o tym pracownik stacji paliw w miejscowości Rudno, w gminie Milanów (Lubelszczyzna). Mężczyzna zorientował się, że doszło do przestępstwa dopiero po kilku dniach.

Łukasz Szumowski fatalne informacjeFatalne informacje dla Polaków. Szumowski zapowiedział zasadę trzech "i", będzie obowiązywać nawet półtora rokuCzytaj dalej

Początkowo kasjer, który przyjął od 26-letniego mężczyzny pieniądze o nominale 200 złotych, nie miał żadnych wątpliwości. Banknot nie wzbudził żadnych podejrzeń. Stojąc przy kasie, oszust dokupił jeszcze kilka artykułów i otrzymał resztę w wysokości 100 złotych. Po całym zdarzeniu klient stacji paliwowej w Rudnie odjechał swoim samochodem. Musiało minąć kilka dni, zanim kasjer zorientował się, że oszust wręczył mu fałszywy banknot.

26-latek oszukał kasjera i wyłudził pieniądze

Okazało się, że kasjer otrzymał fałszywe pieniądze. Odkrył przestępstwo dopiero po kilku dniach, kiedy przeglądał kasetkę. Na pierwszy rzut oka fałszywy banknot o nominale 200 złotych rzeczywiście przypominał prawdziwy, jednak wystarczyło się przyjrzeć, żeby zobaczyć wyraźne różnice. Był to tzw. banknot prezentowy, który w założeniu ma służyć tylko do zabawy.

Gdy kasjer zorientował się, że pieniądze, które otrzymał od 26-letniego mężczyzny, są fałszywe, natychmiast zawiadomił parczewską komendę policji. Zaraz po zgłoszeniu przestępstwem zajęła się policja. Poszukiwania nie trwały długo. Jeszcze tego samego dnia kryminalnym udało się ustalić tożsamość oszusta, w efekcie czego mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pyszne ciasto wyczarujesz przy użyciu jedynie dwóch składnikówNajprostsze ciasto na świecie. Potrzeba tylko 2 składników, prawdziwe niebo w gębieCzytaj dalej

26-letni mężczyzna nie tylko zapłacił fałszywym banknotem, ale również wyłudził 100 złotych, które otrzymał jako resztę wypłaconą przez kasjera. Przestępca został zatrzymany we własnym domu w gminie Komarówka Podlaska. Sprawca od razu przyznał się do zarzutu oszustwa. Za tego typu przestępstwo grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wieści obiegły media. Zmarł wybitny Polak, miał tylko 35 lat

2. Minister edukacji o przesunięciu roku szkolnego. Wszystko wskazuje, że decyzja już zapadła

Chociaż banknot, którym się posłużył się sprawca, ma służyć do zabawy, przypomina prawdziwe pieniądze, co czasem wykorzystują oszuści. Jednak większość z "fałszywek" ma nadruk "souvenir", na który warto zwrócić uwagę. Niedawno pisaliśmy też o przełomowym odkryciu policji, które ma pomóc w poszukiwaniu pedofilów.

Policja Lubelska

źródło: Policja Lubelska

Najlepsze newsy dnia:

  1. Całą Polskę obiegła straszna wiadomość. Zmarł wybitny Polak
  2. Świat obiegła przerażająca informacja. Nie żyje gwiazdor znany w całym kraju, pierwszy taki przypadek na świecie
  3. Wiemy, jak Lewandowscy nazwali młodszą córeczkę. Niezwykłe znaczenie imienia, będzie prorocze?
  4. Karol Strasburger właśnie przekazał radosną nowinę. Ma powody do świętowania
  5. GIS ostrzega wszystkich Polaków. Już się zaczęło, wszyscy są zagrożeni
  6. Spis najlepszych dni w 2020 roku na sianie ogórków. Zbiory będą niesłychane, "we wtorek pełen worek"

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

Źródło: TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News