Masz w portfelu konkretną 10-groszówkę? Możesz zarobić fortunę, nawet 20 tysięcy złotych

Masz w portfelu konkretną 10-groszówkę? Możesz zarobić fortunę, nawet 20 tysięcy złotych Źródło: Pixabay adam_gorka

Pieniądze z okresu PRL są bardzo cennym nabytkiem. Pamięta je wiele osób, które miały okazję posługiwać się nimi na co dzień. Niewiele osób wie, że obecnie nawet 10-groszowa moneta może być warta fortunę. Jeżeli taki egzemplarz znajduje się w Twoim domu, masz duże szczęście.

Pieniądze z czasów PRL-u są warte o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać wielu osobom. Szczęśliwcy, którzy znajdą taką monetę w swoim domu, mają duże szczęście. Obiegowe pieniądze z tych lat, można sprzedać nawet za pięciocyfrową kwotę. Od 2012 roku monety zdrożały nawet o 80 procent. 

Cenne pieniądze z czasów PRL-u. Dostaniesz za nie fortunę

W najkorzystniejszej sytuacji znaleźlibyśmy się, znajdując w swoim domu pieniądze z czasów panowania Zygmunta III Wazy, jednak nawet 10-groszówka z okresu PRL może nam zapewnić solidny zastrzyk gotówki. Monety, które okażą się cenne, muszą wykazywać się konkretnymi cechami. Niektóre z nich będzie w stanie rozpoznać jedynie ekspert, ale istnieje kilka znaków szczególnych, na które możemy sami zwrócić uwagę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Przede wszystkim ważne jest, by zwrócić uwagę na stan zachowania. W przypadku monet obiegowych rzadkie są te o menniczym połysku. Jeśli uda nam się znaleźć jakieś egzemplarze, należy zwrócić uwagę na brak zarysowań, ale również inne detale. Czasami o wartości może przesądzić najdrobniejszy szczegół. 

Michał Niemczyk prowadzący wiodący antykwariat numizmatyczny w Warszawie przekazał, że nawet 10-groszowa moneta pochodząca z 1973 roku bez znaku mennicy może kosztować obecnie od 15 do 20 tysięcy złotych. Jest to najrzadsza moneta obiegowa PRL. Pięć lat temu kosztowała ok. 7-8 tysięcy złotych, obecnie te w najlepszym stanie są warte już kilkanaście tysięcy złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

- Z jednej strony można powiedzieć, że to zarobek jedynie rzędu kilku tysięcy złotych, z drugiej - trudno wskazać na rynku lokatę, która w horyzoncie pięcioletnim niemal podwoi nasz wkład - skomentował Michał Niemczyk w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Źródło: Zdjęcie autorstwa Michała Niemczyka pochodzi z serwisu Wirtualna Polska, z artykułu pod tytułem "10-groszówka z PRL warta 20 tys. zł" opracowanego przez Natalię Kurpiewską. Link:https://finanse.wp.pl/10-groszowka-z-prl-warta-20-tys-zl-6549020553382592a 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jarosław Jakimowicz ma się czego wstydzić? Niewielu pamięta, dziś unika tematu
  2. Rosyjski myśliwiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Stany Zjednoczone wściekłe
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Cudowna kompozycja smaków. Pyszna surówka z jabłka, selera i żurawiny

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News