Dwóch nastolatków drukowało własne banknoty. Zakupowe szaleństwo zostało jednak nagle przerwane

Dwóch nastolatków drukowało własne banknoty. Zakupowe szaleństwo zostało jednak nagle przerwane Źródło: Flickr/Narodowy Bank Polski

Drukowane pieniądze to główne źródło zarobku szajek fałszerzy. Choć takowe znamy głównie z filmów, to trudno uwierzyć w to, że podobna sytuacja wydarzyła się w Polsce. Z tym, że na dużo mniejszą skalę i z dużo skromniejszym sprzętem. Dwójka nastolatków z Wałbrzycha spróbowała przestępczego szaleństwa na własną rękę.

Wydrukowane pieniądze miały trafić do obiegu w jednym ze sklepów w Wałbrzychu. Za produkcją falsyfikatów stało dwóch 18-latków, którzy próbowali wydrukowanymi na własną rękę banknotami zapłacić przy kasie. Jednak ich metody mogą budzić spore wątpliwości.

Chcieli dać ekspedientce sfałszowane pieniądze. Zadzwoniła na policję

Nastolatek w Wałbrzychu wybrał się na zakupy. Po wybraniu produktów udał się do kasy i podjął próbę zapłacenia sfałszowanym banknotem. Kasjerka szybko się zorientowała, że podawany jej banknot to falsyfikat - wezwała więc na miejsce policje. Po przyjeździe służb na miejsce nie było najmniejszej wątpliwości, że banknot to "fałszywka".

Policjanci ustalili, że nastolatek miał wspólnika, który również został aresztowany. Sprawcy, który próbował zapłacić banknotem grozi do 25 lat więzienia.

Amatorsko drukowane pieniądze w Wałbrzychu. Wyjątkowo nieudolna próba

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prawdziwe kuriozum nastąpiło, kiedy wykryto jak były drukowane banknoty. Okazało się, że nastolatkowie robili bardzo domowymi metodami - na zwyczajnej, biurowej drukarce. To jednak nie koniec absurdów - banknoty były błędnie wykonane. Każdy miał ten sam numer, drukowano je na zwyczajnym papierze, były nierówno wycięte, oraz awers był nadrukowane do góry nogami. Trudno też było się dopatrzeć znaku wodnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorszy z możliwych powód do ślubu. Uderzyła w nich fala krytyki, ale zbili fortunę

2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

Policja zabezpieczyła wszystkie narzędzia, które służyły do niezbyt profesjonalnego fałszowania pieniędzy. Skonfiskowano komputer, drukarkę i pendrive, na którym naniesione były wzory banknotów. Teraz za coś co brzmi jak nieudany żart, nastolatek poniesie konsekwencje takie same jakby fałszował pieniądze na profesjonalnym sprzęcie. 18 latek może najbliższe 25 lat spędzić w więzieniu, nie wiadomo jaki wyrok grozi jego wspólnikowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Królowa Elżbieta II zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Tomasz Zimoch nie zostawia suchej nitki na politykach. "Szydło a Tusk? To jakby Barcelona grała ze Złoczewianką"
  4. Gdy zrozpaczeni żałobnicy wrócili do domu, zastał ich przerażający widok. Niepojęte rzeczy działy się podczas pogrzebu
  5. Andrzej planował ślub marzeń. Wesele szybko zamieniło się w koszmar

Źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News