Jeśli dostaniesz resztę w banknocie 19 zł, nie denerwuj się. Jest warty nawet kilka tysięcy złotych

Jeśli dostaniesz resztę w banknocie 19 zł, nie denerwuj się. Jest warty nawet kilka tysięcy złotych Źródło: Pixabay/JESHOOTS-com

Jeśli ktokolwiek wyda ci pieniądze w banknocie o nominale 19 złotych, nie denerwuj się. Może on być wart o wiele więcej niż ci się wydaje. Banknoty kolekcjonerskie osiągają niebywale wysokie ceny, kolekcjonerzy wyprzedają je nawet po kilka tysięcy złotych.

Kasjer w sklepie wydał ci pieniądze w nominale 19 złotych? Nie przejmuj się, wręcz przeciwnie, możesz się z tego cieszyć, ponieważ jest on wart o wiele więcej. Banknoty kolekcjonerskie emitowane przez Narodowy Bank Polski osiągają zawrotne ceny, niejednokrotnie ich wartość osiągnęła nawet kilka tysięcy złotych.

Dostałeś pieniądze w nominale 19 złotych? To powód do radości

Narodowy Bank Polski kilka tygodni temu wyemitował banknot kolekcjonerski w nominale 19 zł. Upamiętnia on setne urodziny Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Instytucja została powołana do życia w 1919 roku po uzyskaniu niepodległości przez Polskę. Uhonorowanie takiej instytucji oraz jej rocznicy banknotem to rewelacyjny pomysł. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zdecydowano się na niecodzienny nominał - 19 złotych, wykorzystując magię liczb widoczną w dacie powstania wytwórni. Na banknotach widoczny jest wizerunek Ignacego Paderewskiego. Trafiły one do obrotu 2 października. Wówczas wyprzedały się dosłownie w kilka godzin. Jak widać, obecnie również cieszą się dużą popularnością, a ich wartość wzrasta niemal każdego dnia. Jeśli uda ci się trafić na taki banknot w sklepie, będziesz niewyobrażalnym szczęściarzem. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą wartość ma ten banknot kolekcjonerski. 

Z pewnością banknoty kolekcjonerskie nie są tak świetną formą lokowania kapitału, jak na przykład sztabki złota, jednak trzeba przyznać, że ich wartość kolekcjonerska jest bardzo wysoka. Co ciekawe, niektórymi banknotami kolekcjonerskimi możemy normalnie płacić w sklepach. Z pewnością wielu z nas miało w rękach monetę kolekcjonerską o nominale 2 lub 5 złotych. Przez pewien czas można je było bardzo często spotkać.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najbardziej lubianych uczestniczek show stacji TVN-u. Fani pogrążeni w smutku

2. Pierwsze objawy udaru mózgu. Wiedza, która może uratować życie

Banknotami kolekcjonerskimi można płacić na takiej samej podstawie jak normalnymi, ponieważ są emitowane przez Narodowy Bank Polski. Oczywiście banknot nie został wypuszczony po to, by na stałe wszedł do codziennego obiegu. Jeśli jednak na taki traficie, możecie uważać się za szczęściarzy. Już na początku jego emisji był sprzedawany za 80 złotych, w drugim obiegu jego wartość wzrosła dwukrotnie. Już teraz ich cena przekracza 500 złotych, egzemplarze z ciekawym numerem seryjnym kosztują nawet 900 złotych. Niektórzy sprzedający oczekują nawet 2 tysięcy złotych za jedną sztukę.

Źródło: Narodowy Bank Polski

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterie
  2. Wielka tragedia obiegła świat. 20-letni kolarz zmarł w trakcie wyścigu, lekarze podali przerażającą przyczynę śmierci
  3. Czy powinno się ściągać z bobu skórkę przed zjedzeniem? Odpowiedź nie jest oczywista
  4. Maryna z "Janosika" po śmierci męża zrobiła wyjątkowo smutną rzecz. Mało która kobieta byłaby gotowa na podobną rzecz
  5. Spojrzał w niebo i aż zaniemówił. Natychmiast zrobił zdjęcie, w życiu nie widział nic podobnego
  6. Agata Duda i Andrzej Duda zostali przyłapani. Para prezydencka dała się ponieść, podobnych rzeczy jeszcze nie było

Źródło: 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News