Pieniądze u dentysty w czasie epidemii
Unsplash.com Quang Tri NGUYEN
Konrad Karpiuk - 5 Maja 2020

Wizyta u dentysty w czasie epidemii spustoszy portfel do cna. Dodatkowa opłata oburzyła pacjentów

Jeśli boli cię ząb, to zostawisz u dentysty niemałe pieniądze. W związku z epidemią, wzrosły koszty leczenia stomatologicznego. Dentyści zaczęli informować swoich pacjentów o dodatkowych opłatach, co wzbudziło niemałe oburzenie. Dodatkowe kwoty mają pokryć koszty środków higienicznych, zużywanych przez stomatologów w związku z epidemią koronawirusa. Pojawiło się jednak w tej kwestii wiele wątpliwości.

Kryzys sprawił, że wiele osób otrzymuje zarabia mniejsze pieniądze, niż do tej pory lub w ogóle nie ma pracy. Niezależnie jednak od zasobności naszych portfeli i sytuacji epidemicznej, potrzebujemy lekarzy, w tym stomatologów. Lepiej, żeby nie rozbolały nas zęby w trakcie pandemii. Po wizycie zostawimy u lekarza niemało pieniędzy.

Kosmiczne pieniądze za usługi u dentysty

W związku z wprowadzeniem dodatkowych opłat za środki ochrony osobistej wybuchły kontrowersje, głównie dlatego, że dentyści często niezależnie od sytuacji epidemicznej takowych używali. Przyłbice, maseczki, czy rękawiczki od dawna były atrybutami stomatologów. Ponadto, jak mówi prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku, niektóre gabinety próbują w ten sposób przenieść strach na pacjenta, twierdząc, że są lepiej zabezpieczeni od innych.

Łukasz Szumowski wydał nagły apelZ samego rana Łukasz Szumowski wydał nagły apel. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwościCzytaj dalej

Jak jednak zaznacza portal dentystyczny, pacjent ma prawo odmówić dopłaty za zabezpieczenie, a dentysta ma prawo odmówić usługi klientowi. Z tego też powodu, pod względem prawnym, nie ma żadnych wątpliwości i gabinety dentystyczne mają pełne prawo do naliczania dodatkowych opłat.

Sprawę skomentował prezes Najwyższej Izby Lekarskiej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Jak jednak tłumaczą się stomatolodzy, problem polega na czymś zupełnie innym. Prawdą jest to, że dentyści zawsze stosowali środki dodatkowej ochrony, ale kiedyś były one łatwiej dostępne. Teraz ze względu na duże zapotrzebowanie wzrosły nie tylko trudności związane z zaopatrzeniem się w sprzęt, ale w także ceny. Dlatego, aby wyrównać bilans finansowy, podniesiono koszty usług.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów
2. Pilne: mogą zostać wprowadzone restrykcje w poruszaniu się? Zaskakujące słowa Szumowskiego

Temat skomentował prezes Najwyższej Izby Lekarskiej, Andrzej Cisło. Stwierdził, że dodatkowa opłata powinna wynosić nie więcej niż 100 zł. Zaznaczył jednak, że ze względu na dużą dynamikę cen, trudno mówić o sztywnej stawce. Szczególnie że dentyści nie tylko przyjmują pacjentów rzadziej, ale musieli też przygotować gabinety do nowego reżimu sanitarnego.

Obrazy Pikio

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna śmierć 1,5-letniego chłopca z Otwocka. Wystarczyła chwila nieuwagi
  2. Polacy zamarli. Władze przekazały klubom wieści, których wszyscy się obawiali, podejrzenie wirusa u gwiazd
  3. Mama Kacperka nie mogła dłużej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co wydarzyło się tuż przed zaginięciem chłopca
  4. Dramat w rodzinie Donalda Tuska. Córka byłego premiera przekazała smutną wiadomość
  5. Zwrot akcji ws. córki Kasi Kowalskiej. Ujawniono, w jakim naprawdę jest stanie
  6. Znowu ktoś się pomylił? Dzisiaj w Biedronce szynka i kiełbasa po 1 zł, mięso mielone 3 zł, niewyobrażalne

ChłopiecChłopiec bawił się w rzece. Zobaczył coś, czego nie zapomni do końca życia, porażające odkrycieCzytaj dalej

Źródło: Polsat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News