Za wodę z deszczu Polacy mogą dostać nawet 5000 zł. Ale pod jednym warunkiem

Za wodę z deszczu Polacy mogą dostać nawet 5000 zł. Ale pod jednym warunkiem Źródło: Unsplash Josh Appel

Pieniądze, które można dostać są całkiem sporą kwotą. 5 tysięcy złotych bez wątpienia może w znacznym stopniu wesprzeć domowy budżet. Jest jednak pewien warunek, który trzeba spełnić.

Pieniądze za deszczówkę? Może wydawać się to nieprawdopodobne, jednak takie są fakty. Woda z opadów może zapewnić nam dodatkowe środki i to w niemałej kwocie. 5 tysięcy złotych można otrzymać, stosując się do pewnych wytycznych.

Woda o wartości złota

Pieniądze bardzo często wiążą się z oszczędnością. Nie inaczej jest w tym przypadku. Zebrana deszczówka może nam zapewnić dodatkową gotówkę. Należy jednak stosować się do pewnych wytycznych. Inaczej nawet 5 tysięcy złotych może nam przejść koło nosa.

Nie da się ukryć, że pieniądze są czymś, co spędza sen z powiek wielu z nas. Zawsze pojawiają się dodatkowe wydatki, na które warto byłoby przeznaczyć dodatkowe środki. Niestety często się zdarza, że nasz budżet jest zapięty na ostatni guzik i nie możemy pozwolić sobie na naruszenie jego sztywnych ram. Teraz dla części z nas życie może okazać się łatwiejsze. Powodem jest deszczówka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pieniądze za deszczówkę czekają

Program o nazwie "Złap deszczówkę" pilotażowo został uruchomiony w Lublinie. Ma on na celu zachęcanie do oszczędzania wody. Ostatni rok pod względem pogody przyniósł nam niezwykle suche lato i zimę pozbawioną śniegu. Biorąc pod uwagę to, że Polska nie jest na tle innych krajów europejskich obfita w wodę pitną, watro zadbać o to by nie zabrakło jej w naszych kranach. Deszczówka może tu znacząco pomóc.

Władze miasta w Lublinie postanowiły temu przeciwdziałać i zachęcić mieszkańców do zbierania deszczówki. Nic nie motywuje bardziej niż pieniądze. W związku z tym miasto przewiduje dotacje na zakup i montaż urządzeń wchodzących w skład systemu deszczowego do gromadzenia oraz wykorzystywania wód opadowych. Dotacji podlegają również ulepszenia już istniejących instalacji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jeden szczegół z pogrzebu Królikowskiego zadziwia. Dziennikarze zobaczyli, co żona aktora trzymała w ręku

2. Na pogrzebie Pawła Królikowskiego pojawiła się osoba, której nikt się nie spodziewał. Wykonała wzruszający gest

Warunkiem jest posiadanie nieruchomości na terenie miasta jako osoba fizyczna. Miasto przeznacza na ten cel 50 tysięcy złotych, jednak bierze pod uwagę zwiększenie tej kwoty. Warto jednak zauważyć, że dotacja nie może być wyższa niż 70% kosztów budowy. Mieszkańcy Lublina z pewnością zainteresują się tym programem. Niewykluczone, że w przyszłości obejmie on inne miasta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dzień Kobiet w jej stylu. Co sprawi kobietom prawdziwą przyjemność?
  2. Umyły włosy płynem do higieny intymnej. Spojrzały w lustro, a efekt zaparł im dech w piersiach
  3. Z ostatniej chwili: legenda piłki nożnej cierpi na koronawirusa. Lekarze potwierdzili najgorszą diagnozę
  4. Oryginalny przepis na galaretkę z nóżek z czasów PRL-u. Kiedyś każdy za nią szalał
  5. Paweł Królikowski w mocnych słowach o żonie. Nieprawdopodobne, jak traktowała męża
  6. Mało kto wie, że Małgorzata Ostrowska-Królikowska naciskała na syna w kwestii ślubu. Miała ważny powód, serce pęka
  7. Po zjedzeniu hitowego produktu nowotwór rośnie jak na drożdżach. Lepiej wyrzucić go do śmieci

Źródło: Fakt24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News