Zostało mało czasu. Można odzyskać od państwa grube pieniądze, trzeba się spieszyć

Zostało mało czasu. Można odzyskać od państwa grube pieniądze, trzeba się spieszyć Źródło: .

Posiadają pieniądze, które możesz odzyskać. Nadpłaty wynoszą łącznie 5,5 miliarda złotych. Warto się spieszyć, ponieważ czasu zostało naprawdę niewiele.

Pieniądze wpłacane na różnego rodzaju składki często przyczyniają się do powstawania nadpłat. Jednak w tym wypadku kwota jest powalająca. Trzeba się jednak spieszyć, pozostało mało czasu na ich odzyskanie .

Nadpłacone pieniądze

W związku z zakończeniem roku ZUS wysłał 3,1 miliona listów do przedsiębiorców prowadzących swoją działalność i przekazujących pieniądze na opłatę składek. Zawierały one podsumowania dotyczące wpłat, które zostały zrealizowane na indywidualny numer rachunku składkowego w 2019 roku. Warto pamiętać, że to ostatni raz kiedy ZUS wysyła tego typu informacje w formie listownej. W przyszłym roku podsumowania zostaną wysłane droga elektroniczną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeżeli otrzymałeś takie pismo i pracujesz lub prowadziłeś swoją firmę warto się z nim szczegółowo zapoznać. W piśmie znajduje się zestawienie wszelkich składek, które otrzymał ZUS. Najbardziej komfortowo jest w sytuacji kiedy na podsumowaniu widnieje zero. Wtedy wszystko jest uregulowane prawidłowo i nie posiada się nadpłat ani niedopłat. Jednak co należy zrobić jeżeli w zestawieniu pojawia się nadpłata i przysługują nam pieniądze?

Nadpłaty w ZUS

Szacuje się, że łączna ilość nadpłaconych środków wynosi 5,5 miliarda złotych, a najwyższa z odnotowanych nadpłat wynosi aż 30 milionów złotych. To naprawdę astronomiczna kwota. W przypadku kiedy składki zostały nadpłacone istnieje kilka rozwiązań sytuacji. Środki mogą zostać przekazane na poczet spłaty aktualnej składki.

Dzisiaj grzeje: 1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
2. Już nic nie będzie takie samo. Paweł Królikowski niestety nie wróci długo do Polsatu, ale pojawił się niezwykły pomysł

Możliwe jest też wystąpienie do ZUS o zwrot nadpłaconej kwoty. Wówczas ma on 30 dni na dokonanie zwrotu. Wniosek można złożyć listownie lub przez PUE ZUS. 

Sytuacja trochę bardziej komplikuje się w przypadku zamknięcia działalności. Wówczas należy brać pod uwagę ograniczenia czasowe, mianowicie na ich odzyskanie pozostaje 5 lat. Warto zauważyć, że aktualnie ZUS jest winien nieaktywnym firmom blisko 600 milionów złotych.

Najlepsze newsy dnia:

1. Eksperci ostrzegają. Popularny olej może powodować zmiany w mózgu
2. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów
3. Mama porzuciła 2-letniego syna. Napisała kartkę z imieniem i uciekła
4. Jurorom amerykańskiego Mam Talent opadły szczęki. Polski duet rozwalił system
5. Wyłowili z rzeki dziwnego stwora. Wszyscy zachodzą w głowę czym jest

Źródło: Fakt24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News