Pieniądze mogą zostać utracone
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Irmina Jach - 4 Listopada 2020

Ostrzeżenie związane z Pocztą Polską. Można stracić 300 złotych miesięcznie

Pieniądze wielu Polaków, na skutek nieuwagi, mogą zostać przywłaszczone przez oszustów. W sieci pojawiło się ostrzeżenie związane z Pocztą Polską. Złodzieje znaleźli sposób, który może narazić internautów na straty finansowe rzędu 300 zł miesięcznie. Wiemy, jak uchronić się przed niebezpieczeństwem. Tej informacji nie można przegapić.

Pieniądze internautów są zagrożone. Na skrzynki e-mailowe Polaków trafiła wiadomość spreparowana przez oszustów, którzy po raz kolejny podszywają się pod przedstawicieli dużej, popularnej marki. Tym razem zamiast bonów na zakupy, oferują atrakcyjne nagrody. Trzeba mieć się na baczności.

Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocyNajbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocyCzytaj dalej

Pieniądze mogą zniknąć z konta na skutek oszustwa

Eksperci w zakresie bezpieczeństwa w internecie, pracujący w firmie CyberRescue, ostrzegają przed kolejnym oszustwem, na skutek którego można stracić duże pieniądze. Wielu internautów otrzymało ostatnio fałszywe e-maile, których nadawca podszywa się pod pracowników Poczty Polskiej. Instytucja ma rzekomo informować o wygranej w organizowanym przez siebie konkursie. Nie brakuje osób, które - skuszone atrakcyjną nagrodą - dają nabrać się na skomplikowany przekręt.

Spreparowana przez oszustów wiadomość informuje odbiorcę, że wygrał telefon iPhone 11. Paczka z nagrodą miała jednak zostać zatrzymana. By przyspieszyć procedurę wysyłki należy kliknąć w załączony link. To podstęp, który może pozbawić internautę pieniędzy i narazić go na poważne konsekwencje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Odnośnik przenosi na fałszywą stronę internetową, gdzie w spreparowanym formularzu oszuści proszą uczestnika konkursu o podanie danych osobowych, adresowych oraz informacji na temat karty płatniczej. Podanie ich to początek kłopotów. Przez nieostrożność można aktywować usługę, za którą miesięczny abonament wynosi niespełna 66 euro, czyli około 300 złotych. Niebezpieczna wiadomość trafiła do skrzynek e-mailowych kilkuset Polaków.

- Tylko przez kilka godzin otrzymaliśmy ponad 50 zgłoszeń z prośbą o weryfikację wiadomości - tłumaczyła Karolina Wrońska z CyberRescue w rozmowie z portalem Dobre Programy.

Osoby, które dały nabrać się na podstęp oszustów, powinny niezwłocznie podjąć kroki, które uchronią je przed utratą środków finansowych. By odwrócić skutki nieostrożności, należy niezwłocznie zalogować się do internetowego konta bankowego lub złożyć wizytę w banku.

- Aktywowanie subskrypcji jest proste, wystarczy podać kilka danych i opłata będzie automatycznie pobierana z rachunku, ale jak ją anulować? Pierwszą myślą jest zastrzeżenie karty płatniczej i faktycznie to skuteczna metoda, jeśli wcześniej wyzerujemy limity na transakcje internetowe. W przeciwnym wypadku z naszego rachunku nadal będzie pobierana opłata - dodała ekspertka.

Poczta Polska postanowiła zabrać głos na temat oszustwa. Na stronie internetowej spółki pojawił się oficjalny komunikat, ostrzegający internautów przed konsekwencjami, które mogą wiązać się z otworzeniem wiadomości spreparowanej przez złodziei.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził nowy zakaz. Obowiązuje już od dziś, wielu Polaków będzie oburzonych

2. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię

3. Rząd bez żadnej zapowiedzi, po cichu przedłużył uciążliwy zakaz. Niestety, końca nie widać

- Informujemy, że Poczta Polska nie jest inicjatorem tych kampanii mailowych. Prosimy o czujność i uważne czytanie otrzymanych wiadomości oraz zawartych w niej linków - zaapelowała rzeczniczka Poczty Polskiej, Justyna Siwek.

Przedstawicielka PP S.A. prosi, by w przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności, niezwłocznie zgłosić na policję i poinformować o incydencie instytucję. Można to zrobić pisząc na adres: cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl lub wchodząc na dedykowaną stronę internetową.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  3. Gessler podała najlepszy przepis na pierogi ruskie. Można je zjeść tylko w jednym miejscu w Polsce
  4. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  5. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  6. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  7. Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencje
  8. Olaf Lubaszenko przeszedł metamorfozę. Nie przypomina już siebie, fani są zachwyceni i porównują go do Eltona Johna

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Dobre Programy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News