Wielka awaria w Polsce. Nie działają karty płatnicze i przelewy dwóch ogromnych banków

Wielka awaria w Polsce. Nie działają karty płatnicze i przelewy dwóch ogromnych banków Źródło: unsplash/Nick Pampoukidis

Pieniądze nie dają się wypłacić, a operacje bankowe zostają zawieszone. Dwa duże polskie banki zmagają się z poważnymi problemami, które dają się odczuć w całym kraju.Takiego zamieszania nie było od dawna.

Pieniądze nie mogą być normalnie transferowane. Dwa duże polskie banki poinformowały o wielkich problemach związanych z wypłatami gotówki, bankowością internetową i funkcjonalnością kart płatniczych. Wiele wskazuje na to, że awaria potrwa jeszcze jakiś czas i będzie bardzo odczuwalna dla tysięcy klientów w całej Polsce.

Pieniądze nie mogą być wypłacone w mBanku. Problemy również w Santaderze

Według ustaleń, z problemami ze swobodnym przepływem gotówki zmagają się klienci dwóch polskich banków. Mowa o mBanku i Santander Bank Polska. W tym drugim, klienci narażeni są na problemy m.in. z wydłużonym czasem logowania w systemie transakcyjnym.

- Nie działa BLIK, możliwe problemy w zalogowaniu do naszego serwisu i aplikacji. Aby zapłacić za zakupy lub wypłacić pieniądze z bankomatu, użyjcie karty. BLIK nie działa także przy płatnościach za zakupy w internecie, skorzystajcie z karty lub mTransferu. Dodatkowo, niektórzy z was mogą mieć problem z zalogowaniem się do serwisu transakcyjnego lub aplikacji. Prosimy o cierpliwość i przepraszamy za problemy. Staramy się jak najszybciej je usunąć - napisano w komunikacie mBanku.

Ewa Krawczyk, menadżer ds. komunikacji z mediami z Biura Prasowego grupy Santader określiła problemy klientów, jako "chwilowe niedogodności, skutkujące wydłużonym czasem logowania do bankowości internetowej i mobilnej". Karty płatnicze, oraz płatność BLIKiem nie były obarczone problemami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Klienci są zawiedzeni

Nie da się ukryć, że przez niedogodności niektórym klientom zaczęły puszczać nerwy. Zrozpaczeni Polacy piszą na oficjalnym fanpage'u mBanku o powtarzających się problemach z funkcjonalnością banku. Wszyscy mają nadzieję, że problemy techniczne zostaną jak najszybciej rozwiązane.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Padły wzruszające słowa
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

- Problemy w mBanku totalne. Nie mogę się zalogować, nie działa przez to też ProfiL Zaufany, a właśnie miałem załatwiać sprawy urzędowe. W Aliorze też kłopoty, ale nie aż tak poważne. Tam najwidoczniej radzą sobie lepiej - pisze jeden z posiadaczy konta w mBanku.

AKTUALIZACJA

Według informacji z biura prasowego grupy Santander, wszelkie usterki, o których jest mowa w powyższym artykule zostały już wyeliminowane, a wszystkie systemy działają poprawnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za zakupy Niemczech możesz zapłacić WYSOKĄ karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Beata Tyszkiewicz próbowała jej pomóc. Alkohol i depresja zniszczyły legendarną aktorkę, do dziś ludzie po niej płaczą
  3. Doniesienia są druzgocące. Nie żyje polski dziennikarz
  4. 3-dni po strasznej śmierci 6-latki mama zajrzała do szafki dziewczyny. Znalezisko ścięło ją z nóg
  5. Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami pojmując co leży na asfalcie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł