Pieniądze w zasięgu ręki.
Pixabay _Alicja_
Jakub Kossakowski - 4 Maja 2020

Nawet 1500 zł miesięcznie od rządu zupełnie za darmo. Trzeba spełnić dwa warunki, start już od 1 lipca

Podczas pandemii pieniądze są zmartwieniem wielu Polaków. Rząd regularnie stara się wprowadzać coraz to nowe formy wsparcia dla osób, u których stan epidemii boleśnie odbił się na zarobkach. Tym razem najbardziej pokrzywdzeni będą mogli liczyć na dodatek w kwocie 1500 złotych.

Z całą pewnością pieniądze odgrywają teraz znacznie większą rolę niż kiedykolwiek. Pandemia przyczyniła się do zawieszenia działalności wielu branż. Niektórzy niestety musieli pożegnać się z zatrudnieniem, a znalezienie nowej pracy może być utrudnione. Tymczasem rząd planuje kolejną formę wsparcia.

Wiadomości, tragediaWszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, tragiczne wiadomości obiegły mediaCzytaj dalej

Kolejne pieniądze dla osób pokrzywdzonych przez pandemię

Już wcześniej wspominaliśmy o tym, że niektórzy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze z budżetu państwa. Okazuje się, że teraz rząd planuje kolejną formę wsparcia. Będą mogły skorzystać z niej osoby, które finansowo odczuły skutki pandemii. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany przez parlament, to najbardziej pokrzywdzeni już od 1 lipca będą mogli liczyć na dodatkowe 1500 zł.

Zgodnie z doniesieniami portalu RMF24, osoba będąca w sytuacji kryzysowej będzie mogła wnioskować o dopłatę do czynszu. Rząd pokryje maksymalnie 75% jego wartości, jednak nie większą kwotą niż wcześniej wspomniane 1500 zł. W przypadku zaakceptowania pomysłu przez parlament trzeba będzie spełnić dwa niezbędne warunki, dopiero wówczas otrzymamy pieniądze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU OD GALERIĄ

Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska obawia się o rodzinę. Nagle jej życie bardzo się zmieniło, smutne informacjeCzytaj dalej

Jakie warunki trzeba będzie spełnić, aby dostać pieniądze?

Jak donosi portal RMF24, wniosek o dodatkowe pieniądze na czynsz będzie można złożyć w gminie i ma dotyczyć osób, które wynajmują mieszkania. W przypadku jego przyznania, maksymalna kwota w wysokości 1500 zł, będzie wypłacana przez pół roku. Wymagane będą dwa warunki.

Pierwszy warunek odnosi się do tego, że dochód na członka rodziny z uwzględnieniem dzieci nie może przekroczyć 1500 zł. Natomiast osoby samotne nie mogą mieć większego przychodu niż 2100 zł. Jeżeli chodzi o drugi warunek, to dochody osoby wnioskującej muszą spaść o 25% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Dzisiaj grzeje:

1. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, policja przekazała złą wiadomość

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Nie da się ukryć, że dodatkowe pieniądze na czynsz z pewnością ucieszą wiele osób, które odczuły finansowo skutki pandemii. Nie pozostaje nam nic innego niż oczekiwanie na decyzje parlamentu w sprawie tego dodatku. Od niego może zależeć byt najbardziej pokrzywdzonych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Nowa, porażająca teoria na temat zaginięcia Kacperka. Rodzina zabrała głos, włos się jeży
  4. Od dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorów
  5. Łukasz Szumowski wypowiedział się ws. kosmetyczek i fryzjerów. Wszystko jest już jasne
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

Psy poznają szczeniakaW domu pojawił się maleńki szczeniak. Reakcja psów zaskoczyła właścicieli, zdjęcia odbierają mowęCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News