Ujawniono dane z kart płatniczych Polaków. Tak źle jeszcze nie było

Ujawniono dane z kart płatniczych Polaków. Tak źle jeszcze nie było Źródło: pixabay jarmoluk

Pieniądze w czasach epidemii koronawirusa w kraju. Właśnie został ujawniony raport z transakcji kartami płatniczymi w Polsce. Tak źle jeszcze nie było.

Pieniądze wydawane za pośrednictwem kart płatniczych przez Polaków zostały przeanalizowane przez krajowe banki. Raporty, które opublikowano w sieci, pokazują, jak epidemia koronawirusa rzeczywiście wpływa na branże, które już dziś odczuwają największe skutki epidemii. Okazuje się, że tak źle jeszcze nie było. Ekonomiści nie mają też pozytywnych prognoz na najbliższy czas. 

Pieniądze w czasach epidemii. Które branże ucierpiały najbardziej 

Zgodnie z danymi, którymi podzielił się Bank Millenium oraz PKO BP liczba transakcji kartami płatniczymi spadła. O 90% mniej transakcji można zaobserwować w barach, restauracjach, hotelach i sklepach odzieżowych. Branże te już dziś najsilniej odczuwają skutki obostrzeń wprowadzonych w Polsce. 

- Dane o transakcjach klientów Banku Millennium wskazują na bardzo silne spadki (o ponad 90 proc.) wydatków na turystykę, hotele, ale też odzież i obuwie. To branże, które najszybciej i najmocniej odczuwają skutki pandemii - napisał na Twitterze ekonomista, Grzegorz Maliszewski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polski ekonomista podzielił się także wykresem, który pokazuje, jak zmieniły się płatności w porównaniu do zeszłego roku. Główny ekonomista Banku Millennium przedstawił, jak dziś cierpią wszystkie branże związane z usługami. 

Izolacja Polaków. Pieniądze wydawane są na najpotrzebniejsze produkty

Wykresy zamieszczone przez Maliszewskiego przedstawiają, jak izolacja wywołana epidemią ma wpływ na wydatki Polaków. Można zobaczyć, że już w I i II kwartale tego roku koronawirus doprowadził do załamania koniunktury. 

W sieci pojawiły się już przypuszczenia, jak dalej będzie się przestawiać sytuacja związana z funduszami Polaków. Zgodnie ze słowami ekonomistów wszystko będzie zależało od tego, czy kolejne sektory gospodarki zostaną zamknięte, a także jak długo obowiązywać będą obostrzenia. Ogromny wpływ na pieniądze będzie miała długość trwania epidemii. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice. Rozpoczyna się specjalna akcja w związku z koronawirusem

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów z mBanku konsumpcja w kraju w okresie od kwietnia do czerwca zmniejszy się o 18 procent. W skali całego roku spodziewają się recesji około 4 procent. Ekonomiści z Citi Handlowego są zdania, że PKB może spaść o 3,2%. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zwierzakom podano szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo już, jak wpłynęła na ich ciała
  2. Starsza pani wyprowadziła psa przez balkon, ponieważ bała się koronawirusa. Mieszkała na piętrze, zaskakujące nagranie
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

źródło: businessinsider

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News