Wiadomo, ile będzie kosztował Sylwester 2019/2020. Ceny powalają, ale to nie Warszawa jest najdroższym miejscem do świętowania

Wiadomo, ile będzie kosztował Sylwester 2019/2020. Ceny powalają, ale to nie Warszawa jest najdroższym miejscem do świętowania Źródło: pikio.pl

Pieniądze wydawane na zabawę sylwestrową zwalają z nóg, a mimo to Polacy z roku na rok wydają coraz więcej. Wiemy, gdzie w tym roku będzie najdrożej, a gdzie najtaniej.

Pieniądze wydawane na zabawę sylwestrową wynoszą krocie. Ceny z roku na rok rosną, a wydatki zwalają z nóg. Polacy nie tracą jednak zapału do organizacji luksusowych imprez sylwestrowych. Dziennikarz TVN24 postanowił sprawdzić, w której części kraju jest najdrożej.

Pieniądze wydane w tym roku na Sylwestra będą sumą rekordową

Reporter, Mateusz Walczak, przeanalizował wiele cen zaproponowanych przez organizatorów w najbardziej popularnych miastach polskich, odwiedzanych w Sylwestra. Ogłosił, że ten sylwestrowy sezon może być wyjątkowy.

- O ile rynek jest bardzo szeroki, bardzo ciekawe są te oferty i przypomnę, że patrząc, chociażby na statystyki, to będzie to sezon rekordowy. Już jest rekordowy nawet pod względem zapytań - mówi dziennikarz w programie "Dzień dobry TVN".

Mateusz Walczak dochodzi do wniosku, że Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają, aby chociaż trochę oderwać się od miejsca swojego codziennego życia. To dlatego są w stanie wydawać coraz więcej pieniędzy.

- Ludzie chcą wyjeżdżać. Widać, że faktycznie jest więcej w portfelu. Może nie każdy to odczuwa pod względem np. wzrostu pensji rok do roku, ale jeżeli chodzi o to, czy wydajemy więcej na święta, a później na Sylwestra, to jak najbardziej - dodaje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sylwester w Polsce czy za granicą?

Rozmawiający rozważają, gdzie najlepiej spędzić to święto, czy na terenie kraju czy może za granicą. Wnioski są zaskakujące. 

Średni koszt wydatków na Sylwestra wynosi od 200 do 300 zł. Jednak jeżeli chcemy gdzieś wyjechać, ceny są dużo wyższe. Dziennikarz przygotował mapę kraju, gdzie zaznacza rozkład wydatków w poszczególnych miastach. Na pierwszym miejscu pod względem wydatków plasuje się Zakopane, gdzie cena wynosi ok. 614 zł. Następna jest Warszawa z kwotą 566 zł. Na podium zajmują się również Kraków i Poznań, gdzie koszt jest tylko 4 zł mniejszy niż w stolicy kraju. Dalej jest Wisła w wynikiem 522 zł i Gdańsk - 500 zł. W Łodzi natomiast cena spada do 410 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Na południu kraju jest najdrożej, organizatorzy zachęcają gości możliwością wzięcia udziału w kuligu, ale zaznaczają, że warunkiem koniecznym jest śnieg. Bez tego kulig i tak się nie odbędzie, a cena zostaje taka sama. Dziennikarz opowiada, jakie oferty możemy znaleźć w górskich miejscowościach. Organizatorzy zachęcają niską ceną, która zmienia się podczas ustalania warunków. Dochodzą wydatki na miejsce siedzące, czy za widok i cena za parę może dojść nawet do 2400 zł.

Jeśli chodzi o zagranicę, rozstrzał cenowy jest bardzo duży. Najwięcej wydamy w Hiszpanii, bo aż 8451 zł. Drugie miejsce zajmuje Cypr z ceną 4635 zł, a zaraz po nim jest Malta z kwotą 4312 zł. Następnie mamy Turcję, 3512 zł i Egipt z ceną 2850 zł. 

Dziennikarz zauważa, że organizacja sylwestra w kraju wymaga dodatkowych kosztów: na dojazd, na ubiór, na hotel. Natomiast w ofertach zagranicznych wszystko mamy już w cenie, nawet gwarancję pogody.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważył 600 kg i był najcięższym człowiekiem na świecie. Wziął się za siebie i schudł o połowę, jego metamorfoza jest powalająca
  2. Fenomenalna dieta 9:1 z każdego łakomczucha zrobi szczupłą petardę. Zasady są bajecznie proste, można je stosować nawet w święta
  3. Przykre doniesienia o Beacie Tyszkiewicz. To nie ta sama osoba, serce pęka z żalu
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Zenek Martyniuk twarzą popularnej sieci handlowej. Taka promocja może z pewnością przyciągnie klientów

źródło: interia

Następny artykuł