Nawet kilkaset złotych dodatkowo każdego miesiąca na dziecko. Kilka milionów Polaków może dostać pieniądze, ale trzeba się spieszyć

Nawet kilkaset złotych dodatkowo każdego miesiąca na dziecko. Kilka milionów Polaków może dostać pieniądze, ale trzeba się spieszyć

Pieniądze czekają, trzeba tylko złożyć odpowiedni wniosek. To już ostatni dzwonek dla rodzin, które chcą skorzystać z dodatkowego świadczenia. Można dostać nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Pieniądze czekają na świadczeniobiorców. Do tej pory wsparcie otrzymało ponad 4,5 miliona uczniów. To już ostatni moment, kiedy można składać wnioski, w innym przypadku pieniądze przepadną. Dzięki temu programowi socjalnemu rodzinny budżet może się powiększyć nawet o kilkaset złotych miesięcznie. 

Pieniądze ze świadczenia będą wypłacane po złożeniu wniosku

Programem "Dobry start" objęty jest każdy uczeń, który nie ukończył 20 roku życia. Jeśli ma orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, wiek ten wzrasta do 24 lat. Mogą z niego skorzystać także Ci uczniowie, którzy osiągają ten wiek przed rozpoczęciem roku szkolnego w danym roku kalendarzowym. Oznacza to, że w przypadku, kiedy uczeń kończy 20 lat w maju, wciąż można złożyć wniosek i otrzymać świadczenie z września.

Nie obejmuje on natomiast dzieci w wieku przedszkolnym, również tych w zerówce czyli realizujących roczne przygotowanie przedszkolne. Nawet w przypadku, jeżeli dziecko uczęszcza do niej w szkole. Pominięci są też uczniowie szkół policealnych i szkół dla dorosłych oraz studenci.

Pieniądze przepadną, jeżeli wniosek nie zostanie złożony do 30 listopada

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W pierwszym roku działania programu wypłacono łącznie ponad 4,3 miliona świadczeń Dobry Start. W 2018 roku roku program kosztował 1,305 miliarda złotych. Szacunkowo, w 2019 roku, na ten cel będzie przeznaczone 1,442 miliarda złotych.

Łącznie każda rodzina może dostać na dziecko 300 złotych. Jeśli uczeń jest wychowywany w niepełnej rodzinie i pozostaje pod naprzemienną opieką obu rodziców, każdy z nich może złożyć wniosek i dostać połowę pieniędzy, czyli po 150 złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Termin składania wniosków mija 30 listopada 2019 roku. Można go złożyć przez internet, poprzez rządowy portal Emp@tia lub przez stronę internetową swojego banku. Sprawę można również załatwić tradycyjnie, udając się do urzędu miasta lub gminy, ośrodka pomocy społecznej lub innej instytucji wyznaczonej do tego celu w lokalnej gminie. Są to te same jednostki, w których składa się wnioski o świadczenie "500 plus".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szykują się OGROMNE zmiany w emeryturach. Zobacz co czeka Twoje pieniądze
  2. Spuściła dziecko z oczu dosłownie na sekundę. Prawie doszło do tragedii, przerażające nagranie
  3. Ciężko uwierzyć własnym oczom. Korwin-Mikke pokazał grób rodzinny, niespotykany widok
  4. Grób "Babki z Kiepskich" to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie. Aktorka nie żyje już 12 lat
  5. Ujawnione tajemnice Chylińskiej rozdzierają serce. Niepojęty sekret dot. męża gwiazdy polskiej sceny muzycznej jest nadal pilnie strzeżony

źródło: TVN24 bis

Następny artykuł