Tysiące Polaków może stracić wszystkie oszczędności. Pieniądze można ochronić jednym sposobem

Tysiące Polaków może stracić wszystkie oszczędności. Pieniądze można ochronić jednym sposobem Źródło: Chronomarchie Pixabay.com

Pieniądze to niezbędny element naszego życia, jednak nie wszyscy mają zamiar zarabiać je w sposób uczciwy. Polacy muszą uważać, dziennikarze ostrzegają, że oszczędności niektórych osób mogą zniknąć dosłownie przez chwilę nieuwagi. Sprawa zatacza coraz większe kręgi i coraz więcej osób mogło otrzymać niebezpieczny telefon.

Pieniądze, jakie można stracić, to nieraz oszczędności całego życia. Minister Emilewicz w porannym wywiadzie przyznała, że obecny rok, a szczególnie ubiegły kwartał, nie był najlepszym czasem na oszczędzanie, ale i nawet bez tego nasze pieniądze są w wielkim niebezpieczeństwie. Wszyscy powinni mieć świadomość tego zagrożenia. Każdy może znaleźć się w takiej sytuacji.

Uważaj na swoje pieniądze, możesz stracić praktycznie wszystko

Pieniądze na kontach odkładane są na gorsze czasy lub zwyczajnie na starość. Niestety służby coraz częściej zmuszane są wydawać kolejne ostrzeżenia przed czyhającymi na łatwowiernych ludzi. Po raz kolejny okazuje się, że nasze pieniądze to niezmiennie apetyczny kąsek dla oszustów. Dziennikarze "Interwencji" ujawniają kulisy przekrętu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

"Wczasy Plus" to nowa forma oszustwa

Dziennikarze "Interwencji" zwrócili uwagę, że coraz popularniejsza staje się metoda oszustwa polegająca na oferowaniu darmowego pobytu w hotelu w ramach programu "Wczasy Plus". Oczywiste nawiązanie do rządowego programu bonu turystycznego oraz wszelkich społecznych programów z dodaną końcówką "plus", sprawia, iż wiele Polaków daje się nabrać.

- Każdy przy wejściu dostał pasek z numerkiem i mój numer został wylosowany. Zrozumiałam, że to jest nagroda, zaproszono mnie na bok. Pan to wszystko spisywał i zapytał, czy mogę zapłacić 1500 zł. Sama nie wiem, jak to się stało, że zapłaciłam - powiedziała dziennikarzom "Interwencji" pracującym nad sprawą oszustwa w ramach "Wczasy Plus" pani Anna, która straciła pieniądze. 

Materac, który tak naprawdę kosztował około 2 tys. złotych reklamowany był jako jedyny taki produkt w Europie i sprzedawany za 12 900 zł. Szczodrzy oszuści proponowali jednak ogromną zniżkę i uczestnicy pokazów mogli cieszyć się kupnem tego magicznego przedmiotu ze zniżką aż 3 tys. złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromne zmiany w 500 plus, oprócz dzieci dostaną też inni. Ponad 10 mln Polaków otrzyma pieniądze

2. Co lepiej chroni przed koronawirusem - maseczka czy przyłbica? Specjaliści rozwiewają wszelkie wątpliwości

3. O nagraniu mówią już tysiące internautów. Porażające sceny w miejskim autobusie

Trzeba uważać na nowe metody oszustw

- Trzeba się w ogóle zastanowić, czy iść na taki pokaz, spytać co to za firma, jeśli to jest uczciwa firma, to powie, jak się nazywa, jaka oferta, a z reguły jest to anonimowe. Jeśli jest się na takim pokazie, należy nie dać się nabrać na tak zwaną dobroć tych ludzi - komentuje całą sprawę dla Polsat News Mirosław Luboń z Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. Pamiętajmy, że jeśli coś wydaje się zbyt piękne, aby było prawdziwe, to najpewniej właśnie nie jest. W przypadku otrzymania telefonu z propozycją udziału w programie "Wczasy Plus" natychmiast poinformujmy o tym policję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Małgorzata Rozenek-Majdan straciła posadę w TVN. Nikt nie spodziewał się takiego ciosu
  2. Dramat dzieci i rodziców. Najgorsze wiadomości nadeszły z samego rana
  3. Robert Lewandowski nie ukrywa, dlaczego nie ochrzcił córki. Miał ważny powód
  4. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"
  5. Prosty przepis na tradycyjny, polski domowy krupnik. Pyszna zupa, którą przygotujesz w 20 minut

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News