Pieniądze - dane z zus
Pixabay.com Skitterphoto
Monika Majko - 3 Maja 2020

Ręce opadają, rośnie liczba osób z głodowymi emeryturami. Porażające dane ZUS

Pieniądze które trafiają do polskich emerytów niejednokrotnie nie wystarczają nawet na jedzenie, nie mówiąc o opłaceniu rachunków czy wykupieniu niezbędnych leków. ZUS przekazało porażające dane dotyczące wysokości pobieranych emerytur w kraju, z roku na rok rośnie liczba osób z głodowymi świadczeniami.

Pieniądze pobierane z emerytury często nie wystarczają polakom nawet na wykonanie podstawowych opłat. Z roku na rok rośnie liczba obywateli pobierających głodowe świadczenia, ZUS opublikował porażający raport. Najniższe wypłacane w kraju świadczenie wynosi 2 grosze, naprawdę ciężko w to uwierzyć.

Pieniądze pobierane przez emerytów są niewystarczające, wiele osób utrzymuje się za "grosze"

Polski rząd na czele z prezydentem Andrzejem Dudą chwali się zmianami, które w ostatnim czasie zostały wprowadzone w systemie emerytalnym. Ekonomiści wskazują jednak, że takie decyzje, jak chociażby obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, miało również poważne skutki uboczne o których rzadko się wspomina. Alicja Defraktyka, twórczyni projektu ciekaweliczby.pl przekazała, że za rządów PiS liczba osób pobierających groszowe emerytury drastycznie wzrosła.

HuskySzczeniak zrobił mu krzywdę. Husky rzucił się na "ratunek", jego reakcja poruszyła miliony osóbCzytaj dalej

ZUS opublikował nowy raport. Wynika z niego, że na koniec grudnia 2019 roku około 261 tysięcy osób w kraju musiało utrzymać się za mniej niż 1100 złotych brutto. Od marca 2020 roku najniższa emerytura wzrosła do 1200 złotych brutto, nie oznacza to jednak, że wszyscy emeryci dostają minimalną wypłatę. Osoby mające niepełny staż ubezpieczeniowy nie mogą liczyć na zapewniane przez rząd minimum.

- W ciągu analizowanych 9 lat liczba emerytur nowosystemowych wypłacanych w wysokości niższej niż najniższa emerytura wzrosła prawie jedenastokrotnie – przekazał ZUS w analizie swojego raportu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

Najniższa emerytura w Polsce wynosi zaledwie 2 grosze

Z analizy danych ZUS wynika, że 46 proc. obywateli z emeryturą niższą od minimalnej dostaje miesięcznie powyżej 800 zł. Mniej niż 10 zł miesięcznie dostaje 741 osób.

- Najniższa wysokość emerytury odnotowana w grudniu 2019 r. wynosiła 0,02 zł. Pobierała ją osoba, która nie podlegała ubezpieczeniu społecznemu przed 1.01.1999 r., a po tym okresie udowodniła jeden dzień ubezpieczenia – poinformował ZUS w nowym raporcie.

Dzisiaj grzeje:

1. Dramatyczny apel mamy Kacperka. Słowa, których nikt się nie spodziewał, chodzi o tatę dziecka

2. Niestety, nie żyje Paulina. Jej własny chłopak zrobił z ciałem niewybaczalną rzecz

Dane pokazują, że w przeciągu ostatnich lat liczba osób z bardzo niskimi emeryturami stale rośnie. Ustawa obniżająca wiek emerytalny weszła w życie w 2017 roku, a od tamtej pory obywateli ze świadczeniami niższymi niż minimalne przybywa o około 50 tysięcy rocznie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Polscy kibole starli się przed szpitalem. Gorszące sceny zarejestrowała kamera (WIDEO)
  3. Pokazali urodzinowe prezenty dla Rydzyka. Można zapaść się pod ziemię, mamy zdjęcia
  4. Córka Ewy Błaszczyk ujawniła niewiarygodne fakty. Ciężko powstrzymać łzy
  5. Zacznie się już jutro. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, poznaliśmy szczegóły zarządzenia
  6. Dziwili się po co jej paleta w ogródku. Zaniemówili widząc co w niej wyrosło

GwałcicielZgwałcił Joannę, ale najgorsze zrobił dopiero później. Skandaliczne kulisy, wielu Polaków się wścieknieCzytaj dalej

źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News