Polacy dostaną od banku nawet po 10 tysięcy złotych
Pxhere/ CC0 Public Domain
Aleksandra Bolko - 3 Lutego 2020

Polacy dostaną od banku nawet po 10 tysięcy złotych "na głowę". Jest tylko jeden warunek

Pieniądze ciężko przychodzą, a łatwo odchodzą. Wie o tym każdy człowiek, który sam pracuje na swoje utrzymanie. Polski bank oferuje swoim klientom zwrot nawet do 10 tysięcy złotych. Jest jednak pewien warunek, który muszą spełnić.

Pieniądze rozchodzą się jak woda, zwykli powtarzać rodzice. Gdy człowiek dorasta i sam zaczyna pracować na swoje utrzymanie, doskonale przekonuje się o prawdziwości tego powiedzenia. Gotówka znika o wiele łatwiej, niż się pojawia. Polski bank oferuje jednak zwrot pewnej kwoty wydanych środków, nawet do 10 tysięcy złotych.

Kobieta po operacjachJak można zrobić sobie tak wielką krzywdę? Wydała ponad 300 tysięcy złotych, żeby być "kobietą idealną", jej wygląd przed operacjami jest powalającyCzytaj dalej

Pieniądze zostaną zwrócone

Żeby jednak otrzymać zwrot pieniędzy, trzeba być po pierwsze klientem Idea Banku, a po drugie, być poszkodowanym przez obligacje GetBack. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważa, że Idea Bank musi zwrócić swoim klientom pieniądze, ponieważ według nich, obligacje GetBack oferowane były w sposób niedostosowany do ich potrzeb. Bank musi teraz wypłacić poszkodowanym klientom rekompensaty.

W 2019 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję, w której stwierdził, że Idea Bank praktykował sposoby naruszające interesy konsumentów. Urzędnicy potwierdzili zarzuty tzw. "missellingu". Tłumacząc dosłownie, jest to błędna sprzedaż, czyli celowe nakłanianie konsumenta do zakupu usługi lub produktu, który jest mu absolutnie zbędny, a także narażanie go na dodatkowe koszty i ogromne ryzyko, nie oferując w zamian żadnych korzyści. Zjawisko jest dosyć częstym problemem w branży bankowej i ubezpieczeniowej.

- Idea Bank proponował swoim klientom produkty wysokiego ryzyka, które w żaden sposób nie odpowiadały ich potrzebom. Niedozwoloną praktykę misselingu potwierdził zebrany materiał dowodowy, w tym setki skarg konsumentów - stwierdził Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szczeniaki pojawiły się na świecieWszyscy dookoła zamarli, kiedy go zobaczyli. Żyjątko wygląda, jak z innego świataCzytaj dalej

Ludzie stracili oszczędności życia

Obligacje korporacyjne oferowane były ludziom, którzy nigdy nie mieli styczności z inwestycjami. Zachowanie to było o tyle szkodliwe, że trefne obligacje proponowane były ludziom starszym, w wyniku czego ludzie stracili oszczędności swojego życia.

Dzisiaj grzeje:

1. Para młoda razem z gośćmi weselnymi zginęła na miejscu. Tragedia chwilę po ślubie

2. Przyjaciółka Pawła Królikowskiego wyznała nieznane fakty o jego stanie. Nikt nie wiedział, przez co naprawdę przechodził

- Ze strony Idea Bank, który jako bank powinien być postrzegany jako instytucja zaufania publicznego, zabrakło rzetelnego dopasowania oferowanego produktu do potrzeb klienta, w tym indywidualnego profilu ryzyka - zaznaczył Tomasz Chróstny.

Bank ma zwrócić klientom równoważność 1/5 zainwestowanych pieniędzy, co w przypadku niektórych będzie wynosić nawet 10 tysięcy złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy udaru mózgu. Każdy z nas powinien je znać
  2. Dostaniesz mandat, jeśli za dużo zapłacisz. Pułapka, w którą wpada wielu kierowców
  3. Telewidzowie zrozpaczeni. Gwiazda TVP nagle ogłosiła odejście, już nie zobaczymy jej na ekranach
  4. Księżna Kate wydała oficjalny komunikat o chorobie. Smutne, bolesne słowa
  5. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Dom z sekretnym pokojemDzieci znalazły w domu sekretny pokój. Zamarły, kiedy zobaczyły, co było w środkuCzytaj dalej

Źródło: money pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News