Kwota powala, ksiądz przeprowadził rekordową zbiórkę "po kolędzie". Niemożliwe, co planuje z nią zrobić

Kwota powala, ksiądz przeprowadził rekordową zbiórkę "po kolędzie". Niemożliwe, co planuje z nią zrobić Źródło: wikipedia

Pieniądze zebrane podczas wizyt "po kolędzie" wprawiły księży w zaskoczenie. Duchowni pobili rekord i postanowili wydać je w nietypowy sposób. Parafianie nie są przygotowani na to, co księżą zamierzają zrobić z pieniądzmi.

Pieniądze przekazywane księżom podczas wizyt duszpasterskich są datkami, które parafianie przekazują dobrowolnie. Kościół w Polsce każdego roku odwiedza domy w okresie świąt Bożego Narodzenia, by spotkać się z wiernymi. Każdy, kto chce przyjąć księdza w swoim domu może skorzystać z tej możliwości, wspólnie spędzając z nim czas na modlitwie i rozmowie.

Tradycją stało się już, że pod koniec wizyty, ksiądz otrzymuje od wiernych pieniądze w kopercie. Datki mają zasilić konto parafii i przyczynić się do jej rozwoju. Jednak w pewnym polskim mieście księża zdecydowali się na zupełnie inne wykorzystanie zebranej kwoty. 

Wizyta duszpasterska 2020. Pieniądze zaskoczyły księży

W województwie wielkopolskim padł w tym roku rekord. Proboszcz Parafii w Chobienicach oficjalnie podzielił się z parafianami informacją, o tym ile pieniędzy udało się zebrać podczas zakończonej właśnie wizyty duszpasterskiej. Okazało się, że w tym roku księża z Parafii w Chobienicach odwiedzili 500 rodzin, co pozwoliło im zebrać niemałą sumę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pieniądze zebrane w Chobienicach to suma rekordowa. Jeszcze ani razu nie zdarzyło się, aby księża otrzymali aż tyle datków od swoich wiernych. Dzięki szczodrości parafian konto kościoła zasiliła kwota 37,4 tys. zł. 

- Ludzie są zadowoleni pod względem finansów osobistych i w pracy. Działa program 500 plus i rodzi się u nas więcej dzieci niż w poprzednich latach. Kwota jest rekordowa, bo parafianie są u nas wyjątkowo zmobilizowani do dzielenia się - wyznał ksiądz Sławomir Ratajczak, proboszcz parafii w Chobienicach.

Pieniądze z wizyty duszpasterskiej zostaną wydane w nietypowy sposób

Na co zostaną przeznaczone pieniądze, które udało się zebrać podczas "kolędy"? Przede wszystkim ksiądz postanowił, że zostaną wyremontowane dwa parafialne kościoły, które wymagają natychmiastowego podjęcia prac ze względu na swój stan. Proboszcz z własnej kieszeni dodał jeszcze 15 tysięcy złotych, które mają zostać wykorzystane podczas remontów. Jednak w ramach podziękowania ksiądz wymyślił nietypowe rozwiązanie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"

2. Sytuacja najgorsza od 50 lat. Oficjalne ostrzeżenie ministra, Polacy muszą się przygotować

Parafianie z okazji pobicia rekordu będą mogli uczestniczyć w specjalnie zorganizowanym dla nich koncercie. W ramach wdzięczności ksiądz zaprosił zespół Golec uOrkiestra. Proboszcz ma nadzieję, że w przyszłym roku rekord znowu zostanie pobity, a do ich miasteczka przyjedzie grupa Pectus. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepis na nieziemski dwuskładnikowy tort obiega internet. Robi się w 30 minut, nie trzeba umieć piec
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Wystarczy zamrozić główkę kapusty. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania
  4. Marcinkiewicz ogłosił ostateczną decyzję. Zaskakujący ruch
  5. Wielka kompromitacja księcia Karola. Królowa Elżbieta II mogła tylko westchnąć z politowaniem

źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News