Jednak nie wszyscy Polacy dostaną obiecane pieniądze. Media odkryły ukrywaną lukę

Jednak nie wszyscy Polacy dostaną obiecane pieniądze. Media odkryły ukrywaną lukę Źródło: pixabay.com Chronomarchie

Obiecane przez rząd pieniądze wcale nie trafią do kieszeni wszystkich Polaków? Czegoś takiego opinia publiczna kompletnie się nie spodziewała. Media okryły skrzętnie ukrywaną lukę.

Na te pieniądze czekało wiele osób. Nie w sposób zaprzeczyć, że dla niektórych byłyby one bardzo pomocne. Rząd zapewniał i obiecywał jak najkorzystniejsze dla obywateli warunki wypłaty. Teraz okazało się, że rzeczywistość nie jest tak kolorowa, jak początkowo zakładano. Szokujące doniesienia mediów. 

Jednak nie wszyscy dostaną obiecane pieniądze? Odkryto lukę

Początkowo mówiono o bonie turystycznym dla wszystkich Polaków, którzy spełniali warunki wypłaty, ale pomysł szybko przeminął, a na jego miejsce pojawił się kolejny - 500 złotych dla wszystkich dzieci do 18. roku życia, których rodzice pobierają świadczenie 500+ lub dodatek wychowawczy. Fakt jednak podkreśla, że przecież wiele osób z programu 500+ teraz nie korzysta. Jest wynikiem sytuacji, gdy jeden z rodziców wyjechał do pracy za granicę. Jeżeli pracujący poza rodzimym krajem pobiera tamtejsze świadczenie, będące odpowiednikiem 500+, w Polsce już dostać go nie może. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wychodzi zatem na to, że w takiej sytuacji dziecko 500 złotych na wakacje otrzymać nie może, ale to niejedyne szokujące informacje przekazywane przez Fakt. Z dalszych doniesień wynika, że z bonu turystycznego nie skorzystają również te rodziny, które od lat czekają na przyznanie świadczenia. Dzieje się to wtedy, gdy urząd nie jest w stanie ustalić, czy pracujący za granicą rodzic pobiera tamtejsze świadczenie. Gdyby tego było mało, Faktowi udało się ustalić, że zaledwie w województwie wielkopolskim na rozpatrzenie wniosku o 500+ czeka aż 4,9 tysięcy rodzin. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podjęło decyzję. Zmienią się znacząco zasady

2. Kołatanie serca może zwiastować niebezpieczne choroby. Nie wolno go lekceważyć

Tymczasem urzędnicy z resortu rozwoju, choć o wszystkich lukach wiedzą, nic z nimi nie robią. Jak wyjaśniają, bon turystyczny ma być uzupełnieniem świadczenia 500+, co oznacza, że osoby, które go nie pobierają, nie mają prawa do bonu. Z kolei jak dodaje Fakt, 1 lipca wicemarszałek Senatu, Maria Koc, złożyła do Senatu poprawkę ustawy, domagając się wypłaty 500 złotych dla wszystkich dzieci. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Koledzy z szatni dokuczają Jakubowi Błaszczykowskiemu. Wymyślili mu specjalny pseudonim
  3. Zrobili dziewczynce pamiątkowe zdjęcie z urodzin. Dopiero później zauważyli przerażający szczegół w tle
  4. 90-latka weszła na scenę Mam talent, ale nikt nie wiedział, co zaraz zrobi. Publiczność nie wytrzymała, wszyscy zaczęli krzyczeć
  5. Który z lodów jest prawdziwy? Odpowiedź jest trudniejsza niż się wydaje, tylko drobny szczegół zdradza prawdę
  6. Nie mieści się w głowie, co właśnie zrobił Andrzej Duda. Tysiące Polaków nigdy mu nie zapomną

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News