Można dostać nawet 5 tysięcy złotych od rządu. Wystarczy spełnić jeden warunek

Można dostać nawet 5 tysięcy złotych od rządu. Wystarczy spełnić jeden warunek Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pieniądze od państwa będzie można dostać w ramach nowego rządowego programu. Chętni, którym uda się spełnić jeden warunek, mogą otrzymać nawet 5 tysięcy złotych. Co należy zrobić, by wziąć udział w programie oraz na co będziemy mogli przeznaczyć otrzymane pieniądze?

Pieniądze z nowego rządowego programu będzie można otrzymać w ramach Mojej Wody. Rząd planuje przeznaczyć na niego 100 milionów złotych. Każdy, kto chce wziąć udział w projekcie, musi spełnić jeden warunek. Jeśli się zakwalifikuje, może otrzymać nawet 5 tysięcy złotych. Nowy program ogłoszony został przez ministra klimatu, Michała Kurtykę. Jakie warunki należy spełnić, by móc do niego przystąpić?

Pieniądze z nowego programu rządowego. Dla kogo? Jakie warunki trzeba spełnić?

Minister klimatu Michał Kurtyka ogłosił start nowego rządowego programu o nazwie Moja Woda. W jego ramach każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać nawet 5 tysięcy złotych. Rząd planuje przeznaczyć 100 milionów złotych na dofinansowanie budowy przydomowych instalacji, które będą miały na celu zatrzymywanie wód opadowych oraz roztopowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pieniądze będzie można przeznaczyć na przewody odprowadzające wody opadowe, zbiornik retencyjny podziemny lub naziemny, oczko wodne, a także elementy służące do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody. Inwestycje przydomowe planowo mają zapewnić zatrzymanie miliona metrów sześciennychwody rocznie na działkach prywatnych. Tak duża ilość wody pozwoliłaby odciążyć kanalizację oraz zmniejszyć ryzyko podtopień, wyznał minister Michał Kurtyka.

Program ma być realizowany w latach 2020-2024. Nabór wniosków ma ruszyć już w lipcu bieżącego roku, z kolei podpisywanie umów zaplanowane jest na 30 czerwca 2024 roku. Wydatkowanie środków ma ruszyć do końca 2024 roku. Podobny program pojawił się już w Krakowie i Wrocławiu, gdzie również można otrzymać 5 tysięcy złotych na zbieranie wody deszczowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Poszukiwania 4-letniego Marka szybko się zakończyły. Finał przechodzi najśmielsze wyobrażenia

2. Piorunujące doniesienia o synu Zenona Martyniuka. Jest gorzej, niż wszyscy myśleliśmy

Ministerstwo Klimatu przekazało również informacje o tym, że trwają prace nad trzema innymi działaniami, które dotyczyć będą retencji na wsi oraz w miastach. Programy mają być skierowane do samorządów. Planowane jest przeznaczenie na nie 210 milionów złotych. Wszystkie będą dotyczyły inwestycji, dzięki którym możliwe będzie zatrzymywanie i retencjonowanie wody.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy raka trzustki. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Zbigniew Boniek podzielił się z Polakami bardzo smutną informację. Łączymy się w bólu
  3. Uwielbiana sieć sklepów niedługo zniknie z Polski. Oddaje produkty za pół darmo
  4. Matka weszła do pokoju córeczki i stanęła jak wryta. Dziewczynka nie była sama, kobieta błyskawicznie sięgnęła po telefon
  5. Dorwali ją w kościele i zrobili okropne rzeczy. Jej ciało nie wytrzymało, ciężko powstrzymać łzy
  6. Szykują się ogromne grzybobrania. Znalazł 7 grzybów w 1 miejscu

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News