Masz telefon z Androidem? Jeden błąd może sprawić, że z twojego konta znikną wszystkie pieniądze

Masz telefon z Androidem? Jeden błąd może sprawić, że z twojego konta znikną wszystkie pieniądze Źródło: unsplash Oleg Magni

Pieniądze z konta mogą zniknąć w kilka chwil, wystarczy, że użytkownik telefonu z Androidem popełni ogromny błąd. Eksperci ostrzegają przed kolejnym oszustwem, które czyha na nas w sieci. Jedna chwila nieuwagi, a konto zostanie wyczyszczone z pieniędzy. Na szczęście wiadomo już, jak się chronić.

Pieniądze użytkowników telefonów z Androidem znalazły się w niebezpieczeństwie. Okazuje się, że powstał nowy trojan bankowy, dzięki któremu oszuści mogą wejść w posiadanie danych do logowania w serwisach bankowych. To niebezpieczne oprogramowanie sprawia również, że złodzieje danych nie muszą przechodzić dwuetapowej weryfikacji. To zupełnie inny rodzaj zagrożenia niż ten, który opisywaliśmy wczoraj. 

Pieniądze znikną z konta, zanim się zorientujesz

Specjaliści z firmy Cybereason, jako pierwsi zaczęli ostrzegać przed EventBot. Jest to program, który obsługuje ponad 200 aplikacji bankowych, pośredników płatności i portfeli kryptowalut. W jego skład wchodzą aplikacje takich banków jak ING czy Santander, a dodatkowo Revolut oraz PayPal. Szkodliwa aplikacja, która ma na celu wyłudzenie informacji o logowaniu, przesyła dane do zdalnego serwera. Aplikacja ma możliwość zapisywania nawet kodu blokady ekranu.

Zgodnie z tym, co przekazali specjaliści, aplikacji nie ma w Sklepie Play. Co nie oznacza, że użytkownicy telefonów z Androidem nie są narażeni na przypadkową infekcję. EventBot może ukrywać się pod postacią plików Microsoft Word, Adobe Flash lub w grach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pieniądze mogą być bezpieczne pod jednym warunkiem

Pieniądze i dane do logowania użytkowników mogą być bezpieczne, jeśli internauci nie będą pobierać i instalować aplikacji z niezaufanych źródeł. W przypadku aplikacji bankowych sugeruje, by wykorzystywać autoryzację mobilną, której szkodliwe oprogramowanie nie będzie w stanie złamać. 

Dzisiaj grzeje: 1. Policja przekazała fatalne informacje. Niestety, w wodzie znaleziono nie jedno, a dwa ciała

2. Niestety, nie żyje Paulina. Jej własny chłopak zrobił z ciałem niewybaczalną rzecz

Szkodliwe oprogramowanie, które pojawi się na telefonie z Androidem, będzie prosiło o przyznanie dostępu do pracy w tle, odczytu danych z pamięci, odbierania wiadomości SMS oraz autostartu w przypadku ponownego uruchomienia. Nie są to normalne zgody, o które proszeni są użytkownicy w przypadku instalacji nieszkodliwych aplikacji czy gier. Warto się zastanowić, zanim zaakceptuje się podejrzany regulamin w nowej aplikacji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Fatalne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak straci fortunę
  3. Niespodziewane rozporządzenie Łukasza Szumowskiego. Wiele rodzin będzie mieć łzy w oczach
  4. Media podały najsmutniejsze informacje. Nie żyje Piotr Nowak
  5. Wiemy, co partner mamy Kacperka powiedział jej przed zaginięciem. Włos jeży się na głowie
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

źródło: dobreprogramy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News