Pieniądze - telefon z Androidem
unsplash Oleg Magni
Aneta Wasilewska - 2 Maja 2020

Masz telefon z Androidem? Jeden błąd może sprawić, że z twojego konta znikną wszystkie pieniądze

Pieniądze z konta mogą zniknąć w kilka chwil, wystarczy, że użytkownik telefonu z Androidem popełni ogromny błąd. Eksperci ostrzegają przed kolejnym oszustwem, które czyha na nas w sieci. Jedna chwila nieuwagi, a konto zostanie wyczyszczone z pieniędzy. Na szczęście wiadomo już, jak się chronić.

Pieniądze użytkowników telefonów z Androidem znalazły się w niebezpieczeństwie. Okazuje się, że powstał nowy trojan bankowy, dzięki któremu oszuści mogą wejść w posiadanie danych do logowania w serwisach bankowych. To niebezpieczne oprogramowanie sprawia również, że złodzieje danych nie muszą przechodzić dwuetapowej weryfikacji. To zupełnie inny rodzaj zagrożenia niż ten, który opisywaliśmy wczoraj.

Grób na sprzedażMichał chce sprzedać grób z pochowanymi rodzicami, żąda 50 tys. złotych. Powód nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Pieniądze znikną z konta, zanim się zorientujesz

Specjaliści z firmy Cybereason, jako pierwsi zaczęli ostrzegać przed EventBot. Jest to program, który obsługuje ponad 200 aplikacji bankowych, pośredników płatności i portfeli kryptowalut. W jego skład wchodzą aplikacje takich banków jak ING czy Santander, a dodatkowo Revolut oraz PayPal. Szkodliwa aplikacja, która ma na celu wyłudzenie informacji o logowaniu, przesyła dane do zdalnego serwera. Aplikacja ma możliwość zapisywania nawet kodu blokady ekranu.

Zgodnie z tym, co przekazali specjaliści, aplikacji nie ma w Sklepie Play. Co nie oznacza, że użytkownicy telefonów z Androidem nie są narażeni na przypadkową infekcję. EventBot może ukrywać się pod postacią plików Microsoft Word, Adobe Flash lub w grach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kacperek - rekonstrukcja zdarzeńJak wyglądały ostatnie chwile Kacperka przed zaginięciem? Rekonstrukcja zdarzeń przyprawia o ciarkiCzytaj dalej

Pieniądze mogą być bezpieczne pod jednym warunkiem

Pieniądze i dane do logowania użytkowników mogą być bezpieczne, jeśli internauci nie będą pobierać i instalować aplikacji z niezaufanych źródeł. W przypadku aplikacji bankowych sugeruje, by wykorzystywać autoryzację mobilną, której szkodliwe oprogramowanie nie będzie w stanie złamać.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja przekazała fatalne informacje. Niestety, w wodzie znaleziono nie jedno, a dwa ciała

2. Niestety, nie żyje Paulina. Jej własny chłopak zrobił z ciałem niewybaczalną rzecz

Szkodliwe oprogramowanie, które pojawi się na telefonie z Androidem, będzie prosiło o przyznanie dostępu do pracy w tle, odczytu danych z pamięci, odbierania wiadomości SMS oraz autostartu w przypadku ponownego uruchomienia. Nie są to normalne zgody, o które proszeni są użytkownicy w przypadku instalacji nieszkodliwych aplikacji czy gier. Warto się zastanowić, zanim zaakceptuje się podejrzany regulamin w nowej aplikacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Fatalne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak straci fortunę
  3. Niespodziewane rozporządzenie Łukasza Szumowskiego. Wiele rodzin będzie mieć łzy w oczach
  4. Media podały najsmutniejsze informacje. Nie żyje Piotr Nowak
  5. Wiemy, co partner mamy Kacperka powiedział jej przed zaginięciem. Włos jeży się na głowie
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

Izabela Trojanowska zdrowieBliscy drżą z niepokoju o Izabelę Trojanowską. Chodzi o jej zdrowie, obawiają się nawrotu ciężkiej chorobyCzytaj dalej

źródło: dobreprogramy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News