dodatkowe pieniądze 1500 zł dopłaty do czynszu
Marek BAZAK East News
Joanna Szwalikowska - 1 Października 2020

Nawet 1500 złotych miesięcznie przez pół roku. Wiadomo już, komu należą się pieniądze

Dodatkowe pieniądze dla Polaków. Komu będą przysługiwać? Przeciętny człowiek będzie mógł dostać nawet 1500 złotych dopłaty. Co należy zrobić, aby ją otrzymać? Wiemy już, do kogo skierowany jest projekt opracowywany obecnie w Sejmie.

Dodatkowe pieniądze dla Polaków - już niebawem będziemy mieli możliwość otrzymywania dopłaty w wysokości 1500 złotych. Mają one wynikać z projektu zmian, które wprowadzane są w budownictwie społecznym oraz komunalnym. Obecnie trwają nad nimi prace w Sejmie. Wiemy już, kto będzie mógł otrzymać dodatkowe środki.

Zenek Martyniuk przerwał milczenie rozwód Daniel MartyniukZenek Martyniuk w końcu przerwał milczenie. Podejrzewa byłą synową o wielkie oszustwoCzytaj dalej

1500 plus - rząd szykuje nowy program. Kto otrzyma dodatkowe pieniądze?

Ministerstwo Rozwoju proponuje rozwiązania takie jak możliwość uzyskania wynajmowanego, nowego, komunalnego mieszkania własność czy finansowe wsparcie dla samorządów, które budują mieszkania dla osób, których portfele są nieco mniej zasobne. Jedna z istotniejszych proponowanych zmian to możliwość uzyskania wynajmowanego mieszkania na własność. Mają temu służyć Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe.

Konieczny będzie wkład partycypacyjny ze strony lokatora, pieniądze muszą pokryć co najmniej 20 proc. (w dużych miastach 25) kosztów budowy. SIM ma również oferować mieszkania bez dojścia do własności, lecz jednocześnie z mniejszym udziałem pieniężnym. Dostępna mają również być dopłaty do czynszów w programie "Mieszkanie na start", nawet dla osób, które nie mają zdolności czynszowej. Będą to dopłaty do czynszu dla lokatorów mieszkań, które wynajmowane są od inwestora przez gminę oraz podnajmowane lokatorom.

Była minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, twierdziła, że mieszkania, które będą budowane w ramach proponowanego nowego pakietu budowlanego mają być nawet o 30 proc. tańsze niż te, które budują deweloperzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Kto może otrzymać 1500 plus?

Wsparcie ma przewidywać możliwość o ubieganie się dodatków mieszkaniowych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Propozycja autorów są wyższe dodatki mieszkaniowe dla najemców, również na rynku komercyjnym, co oznacza, że będzie mógł je otrzymać każdy. Należy jednak spełnić pewne warunki.

Kwota, jaką możemy otrzymać to nawet 1500 złotych miesięcznie przez pół roku i na pokrycie czynszu maksymalnie do 75 proc. Dopłaty będą przyznawane tym gospodarstwom domowym, które do 31 grudnia 2020 roku złożą wniosek o te świadczenia. By otrzymać wypłatę, należy wykazać, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy dochód był co najmniej 25 proc. niższy niż w ubiegłym roku oraz że upoważnia on do otrzymania dodatku.

Dochód osoby, która gospodaruje samotnie nie może być wyższy niż 1967, z kolei w rodzinie nie może przekraczać 1475 zł na osobę. Trzeba również wziąć pod uwagę wymiary mieszkania. Dla osoby gospodarującej samotnie limitem jest 45,5 m.kw., dla 2-osobowej - maksymalnie 52, z kolei 4-osobowej - 71,5. W przypadku większych mieszkań nawet w przypadku niskich dochodów nie ma szans na otrzymanie dodatku.

Dzisiaj grzeje:

1. Skandal i smutek. Ujawniono, jaką emeryturę dostaje Krystyna Loska

2. Walka trwała do samego końca. Niestety, właśnie potwierdziło się najgorsze, Polacy pogrążeni w rozpaczy

3. Żona Zenka Martyniuka otworzyła paczkę od byłej żony syna i zdębiała. Została zmuszona do ostateczności

Dodatek maksymalnie może wynieść 1500 złotych wraz z dopłatą. Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę można otrzymać tylko pod warunkiem, że najemca zamieszkiwał lokal już przed 14 marca 2020. Dodatek oraz dopłata będą przyznawane za okres ubiegły, czyli nie wcześniej niż od 1 kwietnia 2020, a jego maksymalny czas otrzymywania to 6 miesięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?
  2. Lech wyszarpał awans do Ligi Europy. Gole, rzut karny i czerwona kartka, wielkie zwycięstwo
  3. Bardzo duże ognisko zakażeń w polskiej miejscowości. Sytuacja pogarsza się z każdą godziną, wszystko w związku z wycieczką
  4. Niestety, choroba okazała się silniejsza. Nie żyje wybitna Polka, rodzina poinformowała o śmierci
  5. Dorota Gardias w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mamy oficjalny komunikat TVN
  6. Raz spróbujesz i zapomnisz o zwykłych kotletach. Musztardowe mielone deklasują nieziemskim smakiem wszystkie inne wersje

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News