Liczne podwyżki stały się faktem, ogromne pieniądze dla milionów Polaków. Niektóre już od dziś

Liczne podwyżki stały się faktem, ogromne pieniądze dla milionów Polaków. Niektóre już od dziś Źródło: ag gaj publicdomainpictures

Pieniądze już wkrótce trafią do kieszeni milionów obywateli naszego kraju. Rząd podjął ostateczną decyzję, liczne podwyżki stały się faktem. Przedstawiciele poszczególnych grup zawodowych zarobią znacznie więcej, niż dotychczas. Niektórzy będą cieszyli się dodatkowymi finansami już od dzisiaj.

Pieniądze, które od dłuższego czasu obiecywał rząd, w końcu trafią do kieszeni Polaków. Rodacy mogą spodziewać się między innymi wzrostu pensji minimalnej (od 1 stycznia 2021 roku) oraz większych kwot wypłacanych opiekunom osób niepełnosprawnych. To jednak nie koniec rewolucyjnych zmian.

Pieniądze już wkrótce trafią do kieszeni Polaków

Pierwszą z grup, która otrzyma dodatkowe pieniądze, będą nauczyciele. Ponad 600 tysięcy przedstawicieli tego zawodu będzie cieszyć się wyższymi wypłatami już od 1 września.. Kwota podwyżki będzie równa sześciu procentom im dotychczasowych wynagrodzeń. Wysokość minimalnej pensji będzie zależna od stopnia zawodowego. Stażysta będzie mógł liczyć na dodatkowe 118 zł, nauczyciel kontraktowy na 121 zł, pedagog mianowany na 137 zł, a nauczyciel dyplomowany na 161 zł więcej. Choć rząd wyszedł naprzeciw oczekiwaniom związków zawodowych, zdecydowano, że dodatki będą niższe, niż oczekiwano. Najnowsze rozporządzenia wiążą się również z negatywnymi informacjami dla pedagogów, których wypłaty rosły wraz z każdym upływającym rokiem. Prawdopodobnie proces ten zostanie zamrożony w 2021 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W górę pójdzie także zasiłek dla bezrobotnych. W związku z zakończeniem wypłacania dodatku solidarnościowego podczas pandemii koronawirusa, osoby, które straciły zatrudnienie, mogą liczyć na wzrost wypłat. Przed pierwsze dziewięćdziesiąt dni otrzymają 1200 zł brutto, czyli o 320 zł więcej niż dotychczas. Po upływie tego czasu zasiłek zostanie obniżony do 942,30 zł. Do tej pory było to 692 zł. Podwyżki będą obowiązywać od 1 września.

Od pewnego czasu rząd zapowiadał także wprowadzenie programu Ciąża+, który zapewni ciężarnym darmowe lekarstwa. Na liście medykamentów znajdzie się 114 pozycji, obejmujących między innymi leki na cukrzycę, choroby tarczycy, nadciśnienie podtrzymanie ciąży. Rejestr ma być sukcesywnie uzupełniany o kolejne zapisy. Co ważne, za lekarstwa nie zapłacą tylko te kobiety, które uzyskają receptę od lekarza lub położnej. Program wejdzie w życie od 1 września.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Polska właśnie zwołała sztab kryzysowy, trwa walka z czasem
2. Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latki
3. Parafianie zamarli, gdy zobaczyli co można kupić na odpuście. Zdjęcie tylko dla dorosłych

Rząd Prawa i Sprawiedliwości, wbrew obietnicom wyborczym, w 2021 roku podniesie wynagrodzenie minimalne zaledwie o 142 zł, a stawkę godzinową o 2,5 zł. Kwota wypłat będzie wynosić więc 2062 zł (zamiast deklarowanych 2200 zł). Świadczenie pielęgnacyjne z kolei wzrośnie z 1830 zł do 1971 zł netto. Będzie wypłacane bez względu na dochody rodziny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd podjął decyzje w nocy. Polacy mają kategoryczny zakaz do 15 września
  2. Wszyscy do końca mieli nadzieję, że się odnajdzie. Niestety, natrafiono na ciało polityka
  3. Służby biją na alarm. Lek przeciwbólowy jest skażony, nie można go brać pod żadnym pozorem
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje jeden z najwybitniejszych Polaków lat 70. Ogromna strata
  5. TVN naprawdę pozwolił na emisję? Oburzające sceny w popularnym programie, zapowiada się skandal

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News