Pielgrzymka na Jasną Górę idzie dalej
youtube.com Nowy Łowiczanin
Klaudia Bochenek - 28 Maja 2020

Pielgrzymka na Jasną Górę idzie dalej, pomimo mandatów i oficjalnego rozwiązania. Ksiądz znalazł jeden sposób

Pielgrzymka na Jasną Górę jest nieustannie na świeczniku mediów. Kilka dni temu wywiązała się internetowa burza po informacji, że pielgrzymów zatrzymano, wylegitymowano, a księdza ukarano mandatem. Duchowny się nie poddaje, znalazł jeden sposób, aby wierni mogli dojść do upragnionego celu.

Pielgrzymka na Jasną Górę, a dokładniej Łowicka Piesza Pielgrzymka, należy do jednych z najstarszych w Polsce. Jej tradycja zaczęła się w 1656 roku. Wierni pomimo sytuacji epidemiologicznej w kraju postanowili wyruszyć w drogę. Spotkało ich wiele niepowodzeń, ksiądz szuka rozwiązań.

Ksiądz zdecydował się na kompromis, zależy mu, aby pielgrzymi doszli do celu

O sytuacji wiernych i rozwiązaniu pielgrzymki informujemy na bieżąco. Okazuje się, że pątnicy idą dalej. Mimo rozwiązania grupy 150 osób, nałożenia mandatu na księdza, kilka osób nadal zmierza w kierunku Jasnej Góry. Wierni nie mogą iść w dużych grupach, dlatego aktualnie jest w drodze 5 osób. Po przejściu kolejnych kilometrów, do pątników dołączą kolejne.

Wakacje za darmoZapłacą za wakacje twoje i całej twojej rodziny. Wszystko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

- Jak Pan Bóg przykazał krzyż nas prowadzi i idziemy ku Jasnej Górze. Pięć osób idzie, natomiast gdzieś tam od Piotrowa dołączy kolejnych pięć, a te które teraz idą będą odpoczywać - tłumaczył w Radiu Victoria ksiądz Wiesław Frelek. Duchowny zdradził, że po rozmowach z policją podjęto decyzję o bezpiecznej opcji: 5 osób z krzyżem, w zachowanych odstępach i maseczkami na ustach może zmierzać w stronę Częstochowy.

Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana już pierwszego dnia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta śpiączkaZdecydowali się odłączyć kobietę od aparatury podtrzymującej życie. Wtedy 45-latka wyszeptała do męża słowa, których nigdy nie zapomniCzytaj dalej

Pielgrzymi ruszyli w poniedziałek, 25 maja z Łowicza. Do przejścia mieli 182 km, jednak już po przejściu 30 km grupą 150 osób zainteresowała się policja. Wiernych zatrzymano w okolicach Słupi, zaczęły się dyskusje i błagania, atmosfera zdecydowanie nie należała do najprzyjemniejszych. Część osób udało się do domów, część usilnie chciała kontynuować pielgrzymowanie. We wtorek 26 maja pielgrzymkę oficjalnie rozwiązano.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Szaniawski
2.
Michał Wiśniewski przerwał milczenie na temat pedofilii w show-biznesie: „Była zmowa milczenia”

- Interweniowaliśmy na terenie powiatu skierniewickiego, gdzie została zlokalizowana liczna grupa pielgrzymów. Wylegitymowano i pouczono ponad 70 osób. Ksiądz, który był inicjatorem wydarzenia został ukarany mandatem karnym, który przyjął - potwierdziła rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, mł. insp. Joanna Kącka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nauczanie zdalne zostanie z nami na dłużej? Ważny apel Związku Nauczycielstwa Polskiego
  2. Kolejna ofiara epidemii w świecie sportu. Mężczyzna przegrał walkę z COVID-19
  3. Uważaj, możesz narazić się na karę. Obowiązek noszenia maseczek będzie jeszcze obowiązywał w konkretnych sytuacjach
  4. Widzowie nie wybaczą. Skandal podczas występu Martyniuka w telewizji, TVP przerywa milczenie
  5. O zmianach poinformowano w ostatniej chwili, Polacy nie mieli pojęcia. Potwierdzono wiadomość o propozycjach poprawek do Tarczy 4.0
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

nagranie z ukrytej kamery mama zainstalowałaMama zainstalowała w pokoju córek ukrytą kamerę. Nagranie ujawniło przerażającą prawdę, nie były sameCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News