Pielgrzymka na jasną górę
YouTube, lowiczanin.info
- 25 Maja 2020

Uczestnicy pielgrzymki na Jasną Górę nie używają maseczek i nie zachowują odstępów. Internauci wściekli, "Czy uczestnicy tego nielegalnego zgromadzenia zostali spisani?"

Pielgrzymka na Jasną Górę wyszła z Łowicza już 365 raz. Tym razem jednak wiekowa tradycja spotkała się z dużym oporem i wywołała skandal w social mediach.

Pielgrzymka na Jasną Górę to ważna tradycja dla polskich katolików. Łowicka pielgrzymka odbywa się już od wieków i ani razu nie została zawieszona - niezależnie od wojen czy innych wydarzeń. Jednak pojawiają się głosy, że w dobie epidemii pielgrzymka nie powinna się odbyć. Ostatni Bburzę wywołał filmik zamieszczony na YouTube przez kanał lowiczanin.info. Widać tam ludzi idących w pielgrzymkowym orszaku. Większość z nich nie ma maseczki. Niemal wszystkie osoby, które w maseczkę się wyposażyły noszą ją nieprawidłowo - z odsłoniętym nosem lub ściągniętą na brodę. Internauci są oburzeni. Wielu z nich przypomina, że tak duże zgromadzenia są obecnie nielegalne. Padło nawet pytanie, czy uczestnicy tego nielegalnego zgromadzenia zostali spisani.

Źródło: Na Temat pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News