Pielęgniarki zarażone
unsplash.com H Shaw
Klaudia Bochenek - 30 Maja 2020

Fatalna sytuacja wśród pielęgniarek. Poznaliśmy liczbę zarażonych, niektóre są w stanie ciężkim

Pielęgniarki, podobnie jak lekarze, pracują na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Niestety, po prawie 3 miesiącach epidemii wśród kobiet jest bardzo fatalna sytuacja. Liczba potwierdzonych zarażeń może zadziwić, niestety - są też osoby, które znajdują się w stanie ciężkim.

Pielęgniarki znalazły się w fatalnej sytuacji. Zaskakuje nie tylko liczba zakażeń, ale też ogromna liczba personelu przebywająca na kwarantannie. Zarażonych może być więcej.

Spora liczba zarażonych pielęgniarek

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zdradził, ile pielęgniarek aktualnie jest zarażonych, a ile przebywa na kwarantannie. Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP, przekazała, że aż 251 pielęgniarek i położnych jest łącznie chorych na COVID-19. Wiadomo, że 2 osoby są w ciężkim stanie, z kolei na kwarantannie przebywa aż 820 osób.

Sanepid ŚląskPierwszy tego typu przypadek w Polsce. Sanepid potwierdziłCzytaj dalej

- 27 zakażonych pielęgniarek i położnych trafiło do szpitala zakaźnego. Dwie są w ciężkim stanie. Jedna z nich pochodzi z Warszawy, druga z Radomia - mówiła przewodnicząca OZZPiP w rozmowie z portalem MedExpress. Krystyna Ptok zwróciła też uwagę na dość oburzającą rzecz, a mianowicie to, że nie każdy szpital przeprowadza testy u swoich pracowników. Pamiętajmy także, że koronawirus może też rozwijać się bezobjawowo.

Pielęgniarki w niektórych szpitalach nie mają wykonywanych testów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

W związku z taką sytuacją, Krystyna Ptok zaapelowała do wszystkich dyrektorów placówek medycznych, aby wykonywali na bieżąco testy swoim pracownikom. To kluczowe dla zdrowia i życia nie tylko personelu, ale i pacjentów.

- Nadal liczę na mądrość osób, które zarządzają pracownikami medycznymi. Mam nadzieję, że pracodawcy zaczną się troszczyć o swoich podwładnych, których mało na rynku ochrony zdrowia. Liczę, na to, iż środki finansowe, które otrzymują na walkę z epidemią koronawirusa powinni przeznaczyć na premiowanie pracowników - mówiła z nadzieją przewodnicząca OZZPiP.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo smutna wiadomość, składamy wyrazy współczucia. Joanna Racewicz okryła się bólem po stracie ukochanej osoby
2. Alicja Majewska kończy dziś 72 lata. Mało kto zna szczegóły z jej życia, gotowy scenariusz na film

Przypomnijmy, że z powodu koronawirusa niektórzy pracownicy służby zdrowia stracili życie. Na początku maja zmarła pielęgniarka Katarzyna Zasada, osierocając trójkę dzieci, głośno było też o pielęgniarce Dorocie Głuchowskiej z Zawiercia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niedobór witaminy B może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jak go rozpoznać i uzupełnić braki?
  2. Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf. Wybitny mecz Lewandowskiego, Polak z dwoma bramkami (WIDEO)
  3. Dostałeś SMS od Lidla o danej treści? Jesteś w niebezpieczeństwie, natychmiastowo go skasuj
  4. Właśnie się zaczęło, Isolde szaleje nad Polską. Kolejne województwa w strefie zagrożenia
  5. Margaret wyznała całą prawdę. Fani zawiedzeni po tym, jak przeczytali jej gorzkie słowa
  6. Mistrz kuchni odradza wyrzucanie skórek po pieczarkach. Robi z nich rewolucyjny rosół, jakiego nigdy nie jadłeś

Mycie zębówKobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News