Pielęgniarki powinny więcej zarabiać
unsplash.com Javier Matheu
Weronika Wasiak - 28 Września 2020

Czy pielęgniarki powinny więcej zarabiać za swoją ciężką pracę?

Czy pielęgniarki powinny otrzymać podwyżki? Każdego dnia ciężko pracują, niejednokrotnie ryzykując własnym zdrowie, a czasem również życiem, a wszystko dla pacjentów. Mimo to muszą utrzymywać się z niskiej pensji.

Pielęgniarki często nie są właściwie doceniane. Niektórzy zupełnie zapominają o tym, jak ciężką, pełną poświęceń pracę wykonują. Trudno nie wspomnieć również o tym, że przez niskie wynagrodzenie wiele pielęgniarek wręcz nie opuszcza placówki, w której jest zatrudniona, by tylko zarobić kilka dodatkowych złotych.

Aktorka nie żyjeTragiczne informacje, nie żyje uwielbiana aktorka. Ciało 40-latki znalazł jej mążCzytaj dalej

Uważacie, że pielęgniarki powinny dostać podwyżki?

Z ustaleń serwisu Medonet.pl wynika, że pielęgniarki i położne znalazły się w grupie najmniej zarabiających specjalistów w Polsce. Już ta informacja wydaje się druzgocząca, ale to dopiero konkretna suma wynagrodzenia zwyczajnie odbiera mowę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Portal podaje, że przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki to 5327,64 złotych brutto. Pracujący w tym zawodzie mężczyźni średnio otrzymują 5340,5 zł brutto, a panie - 5327,33 zł brutto. Nieco inaczej zarobki wyglądają po podzieleniu ich na placówki prywatne i państwowe.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne sceny na autostradzie, nie żyje 13 osób. Wśród ofiar dzieci, porażające informacje z zagranicy

2. TVN pilnie ostrzega. Wszystko zacznie się już za chwilę, zagrożone jest aż 9 województw

3. Masz podobną książeczkę? Pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj, może być warta ogromne pieniądze

Z dalszych doniesień Medonet.pl wynika, że w placówce publicznej przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki wyniosło 5426,21 zł brutto (5381,83 złotych brutto dla mężczyzn i 5427,42 złotych brutto dla kobiet). Z kolei jeśli mówic o instytucjach prywatnych: przeciętna pensja wynosi 4824,81 złotych brutto (mężczyźni - 4645,29 zł brutto, kobiety - 4826,26 zł brutto). Czy jesteście za tym, by zawód pielęgniarki był lepiej opłacany?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk może stracić fortunę. Dokonano obliczeń
  2. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  3. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  4. Wszyscy się obawiali. Wiemy, kiedy nowe obostrzenia wejdą w życie
  5. Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje
  6. Media właśnie potwierdziły, rozstali się po 13 latach związku. Już mówią o nowej miłośc

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Medomet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News