Pielęgniarki i ratownicy zarobki
Freepik peoplecreations
Irmina Jach - 19 Października 2020

Czy pielęgniarki i ratownicy medyczni waszym zdaniem godnie zarabiają?

Pielęgniarki i ratownicy medyczny, według opinii wielu Polaków, zarabiają zdecydowanie zbyt mało w stosunku do obowiązków, które muszą wykonywać każdego dnia. Praca ponad siły, liczne nadgodziny oraz stres sprawiają, że wykonywanie codziennych czynności jest trudniejsze, niż w przypadku innych zawodów. Niestety, jak pokazuje rzeczywistość, podwyżki często okazują się być fikcją, a pracownicy sektora medycznego nie mogą liczyć na godną rekompensatę. Uważacie, że powinni zarabiać więcej?

Pielęgniarki, szczególnie obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, mierzą się z trudnymi zadaniami. Ostatnio pisaliśmy o dramatycznym liście przedstawicielki tego zawodu, w którym przedstawione zostały mroczne, nieznane realia dotyczące pracy w szpitalach. Bardzo niskie wynagrodzenia otrzymują także ratownicy medyczni, którzy nierzadko godzinami przemieszczają ulice wielkich miast, by pacjent, który poprosił o pomoc, został hospitalizowany. Przeciążenie szpitali sprawia, że nierzadko zespół karetki napotyka poważny problem z dowiezieniem chorego na miejsce. Czy w związku z tym pielęgniarki i ratownicy medyczni powinno zarabiać więcej?

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećRząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećCzytaj dalej

Pielęgniarki i ratownicy medyczni powinni zarabiać więcej?

Pielęgniarki i ratownicy medyczni muszą wkładać niewyobrażalny wysiłek i poświęcenie w to, by jak najlepiej pomagać pacjentom. Z racji tego, że polskie szpitale są oblężone z powodu pandemii koronawirusa, nierzadko wymaga się od nich wręcz nadludzkiej pracy. Członkowie personelu medycznego, jako osoby pracujące z chorymi, są najbardziej podatni na zakażenie niebezpiecznym patogenem. Niewątpliwie, zdrowie powinno mieć swoją cenę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Wiosną przedstawiciele sektora medycznego musieli liczyć się nie tylko z katorżniczą pracą, ale także z brakami w zaopatrzeniu w środki bezpieczeństwa takie jak maseczki czy fartuchy. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przy pracy z pacjentami chorymi na COVID-19 sprawiał, że każdego dnia pielęgniarki i ratownicy medyczni drżeli nie tylko o własne zdrowie, ale także o bezpieczeństwo najbliższych im osób, z którymi mają kontakt po powrocie z pracy.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Stanie się już 21 października o godzinie 10.00. Cała Polska odczuje skutki, już zaczynają ostrzegać

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Z informacji publikowanych w mediach wynika, że ratownicy medyczni mogą obecnie liczyć na wynagrodzenie rzędu 20 zł/brutto za godzinę pracy. Wiele osób zarabia mniej niż 3610 zł miesięcznie. Pielęgniarki otrzymują nieco więcej - 3960 zł miesięcznie. Uważacie, że to godne wynagrodzenia?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Udka pieczone z kapustą wychodzą delikatne, mięciutkie, smakują jak ambrozja. Przepis jest prześwietny
  2. Polsat przekazał smutne informacje całej Polsce. Tragedia, nie żyje Stanisław Kogut, przegrał z koronawirusem
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. NASA ogłosiła coś niezwykłego. Już wkrótce na Księżycu "zamontują" internet, prawdziwy przełom

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News