Zapadła ostateczna decyzja ws. polskich pielęgniarek, które umarły na wirusa. Wszystko stało się jasne

Zapadła ostateczna decyzja ws. polskich pielęgniarek, które umarły na wirusa. Wszystko stało się jasne Źródło: CEZARY PECOLD/East News

Pielęgniarki, które zmarły lub ucierpiały z powodu wirusa - zapadła ostateczna decyzja w ich sprawie. Wszystko w jednym momencie stało się jasne. Nie mamy już żadnych wątpliwości. O najnowszych informacjach zawiadomiła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki, które w trakcie swojej pracy podczas epidemii koronawirusa zachorowały i straciły życie, zostaną odznaczone przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych. Pierwsze odznaki zostaną przyznane już za kilka dni. To ostateczna decyzja. Wszystko stało się jasne. Jaką statuetką zostaną odznaczone pielęgniarki?

Pielęgniarki, które zmarły z powodu wirusa, zostaną odznaczone

Pielęgniarki są jedną z grup, która stoi na linii frontu w walce z koronawirusem. Każdego dnia narażają własne życie i zdrowie, by nieść pomoc innym. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych postanowiła w związku z tym odznaczyć te, które swoją służbę ludziom przypłaciły własnym życiem. Przygotowano dla nich najwyższe wyróżnienie samorządu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Uroczystość zaplanowana została na 22 czerwca w kościele św. Wojciecha w województwie mazowieckim. Msza odbędzie się o godzinie 15.00 i zostanie odprawiona przez przewodniczącego Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia biskupa Romualda Kamińskiego. Podczas liturgii całe środowisko medyczne pomodli się za pielęgniarki, które walkę z COVID-19 przypłaciły własnym życiem. 

Pielęgniarki będą polecane za wstawiennictwem błogosławionej Hanny Chrzanowskiej. Odznaczone zostaną statuetką "Cierpiącym przywrócić nadzieję". To najwyższe możliwe wyróżnienie samorządu. Hanna Chrzanowska była pionierką pielęgniarstwa społecznego, blisko współpracowała z kardynałem Karolem Wojtyłą. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rozporządzenie pojawiło się w ostatniej chwili. Rząd potwierdził podtrzymanie zakazu

2.Mama w ciąży i trójka dzieci zginęli w tragicznym wypadku. Wszystko przez jedną rzecz, którą robi wiele osób

Chrzanowska poświęciła całe życie pielęgniarstwu i opiece nad chorymi. Wszystkie siły, czas i oszczędności skupiała na tym. To ona wyznaczyła nowe standardy opieki nad chorymi, niosła pomoc nie tylko w bólu fizycznym, ale też duchową. 28 kwietnia 2018 roku została beatyfikowana w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Określono ją wtedy "latarnią światła w ciemności ludzkiego bólu". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Kobieta od 22 lat trzyma swojego martwego syna w piwnicy i codziennie otwiera trumnę. Powód jest zatrważający, tylko dla osób o mocnych nerwach
  4. Lada dzień Polacy dostaną po nawet 4200 złotych "na głowę"? Wystarczy, że zostanie spełniony jeden warunek
  5. Przez 3-miesiące jadł tylko w McDonaldzie. Efektu nikt nie mógł przewidzieć, jego obecny wygląd odbiera mowę
  6. Cuckold czyli nowy rodzaj zdrady. Kobiety nie mają o niej pojęcia

Źródło: Dziennik PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News