Pielęgniarki
Pixabay.com blickpixel
Monika Majko - 5 Stycznia 2021

Wielki smutek. Przekazano wiadomość o śmierci trzech pielęgniarek

Wyjątkowo smutne informacje przekazała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy. Kolejne pielęgniarki odeszły w wyniku zakażenia się wirusem SARS-COV-2. Niestety, w tym regionie są to następne ofiary pandemii wśród personelu medycznego.

Pielęgniarki stoją na pierwszej linii frontu w walce z pandemią koronawirusa i są najbardziej narażone na bezpośredni kontakt z groźnym wirusem. Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy przekazała właśnie smutne informacje o śmierci kolejnych trzech pielęgniarek, które przegrały walkę o życie z COVID-19.

Pielęgniarki zostały zakażone COVID-19

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy poinformowała dziś o śmierci kolejnych pielęgniarek z województwa kujawsko-pomorskiego. To 55-letnia Renata Nowińska z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, 54-letnia Barbara Chrzanowska z Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy, a także 51-letnia Katarzyna Krzymińska, pielęgniarka oddziałowa SOR z Nowego Szpitala w Świeciu.

To nie pierwsze ofiary pandemii koronawirusa wśród personelu medycznego, który na co dzień pracuje w placówkach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W maju zeszłego roku odeszła 52-letnia Katarzyna Zawada z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, która osierociła trójki dzieci.

Następnie w listopadzie zmarła 48-letnia Anna Zimna, pracująca na co dzień w Nowem koło Grudziądza, a także 62-letnia pielęgniarka środowiskowa Izabela Górska z Kruszwicy, która niegdyś pracowała w lokalnym ośrodku zdrowia. W tym miesiącu odeszła również 56-letnia położna Renata Galczak z przychodni we Włocławku.

Lekarz powiedział bardzo gorzką prawdę o zarażonych Polakach. „Jesteśmy mistrzami w oszukiwaniu samych siebie”Lekarz powiedział bardzo gorzką prawdę o zarażonych Polakach. „Jesteśmy mistrzami w oszukiwaniu samych siebie”Czytaj dalej

Okazuje się, że pielęgniarki są grupą zawodową najbardziej narażoną na kontakt z groźnym wirusem. Jak podaje portal Onet, infekcja koronawirusem jest wykrywany u nich częściej niż m.in. u lekarzy czy ratowników medycznych.

O śmierci jednej ze stołecznych pielęgniarek poinformowała dzisiaj również Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych. Informacja o odejściu kobiety, która zmagała się z ciężkim przebiegiem COVID-19, pojawiła się na oficjalnym profilu facebookowym Izby.

- Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dnia 31 grudnia 2020 r. zmarła nasza Koleżanka pielęgniarka – Ewa Chmielewska, lat 48. Pracowała w Narodowym Instytucie Geriatrii w Warszawie. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia - przekazali przedstawiciele Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Pracownicy służby ochrony zdrowia mają czas do 14 stycznia, by zgłosić chęć przyjęcia bezpłatnego i dobrowolnego szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwsza osoba w Polsce, która przyjęła tę szczepionkę, to naczelna pielęgniarka warszawskiego szpitala MSWiA, Alicja Jakubowska.

Z kolei rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób spoza grup priorytetowych ma rozpocząć się 15 stycznia 2021 roku. Jak przekazał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, szczepienia osób z tzw. pierwszej grupy, która ma zostać zaszczepiona zaraz po personelu medycznym, mają ruszyć od 25 stycznia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Onet/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News