Pielęgniarka pracująca przy chorych z koronawirusem popełniła samobójstwo. Ujawniono bolesny powód, niewypowiedziana tragedia

Pielęgniarka pracująca przy chorych z koronawirusem popełniła samobójstwo. Ujawniono bolesny powód, niewypowiedziana tragedia Źródło: publicdomainfiles.com T. Grace Emori / CDC

Pielęgniarka pracująca przy chorych z koronawirusem, była niezastąpiona. Dawała z siebie wszystko i wspierała zarówno pacjentów, jak i współpracowników. Nikt nie dowierzał, kiedy pojawiły się pierwsze informacje o jej samobójczej śmierci.

Pielęgniarka popełniła samobójstwo. Bliscy oraz współpracownicy pogrążyli się w żałobie, dlaczego targnęła się na swoje życie?

Pielęgniarka w ostatnich dniach pracowała w wielkim stresie

34-latka pracowała w szpitalu San Gerardo we włoskim mieście Monza. Mówi się, że placówka to największy "front" w walce z epidemią koronawirusa. Pracuje tam wiele pielęgniarek i lekarzy, a chorych nieustannie przebywa. Sytuacja w Lombardii robi się coraz gorsza i trudniejsza. Jedna z pielęgniarek z San Gerardo okazała się być zakażona koronawirusem. To właśnie 34-letnia Daniela Trezzi.

Śmierć 34-latki potwierdził Włoski Narodowy Związek Pielęgniarek. Kobieta pracująca na oddziale intensywnej terapii popełniła samobójstwo, być może na tę decyzję miał wpływ stres. Bezpośrednia decyzja pielęgniarki nie jest nikomu znana. Wiadomo, że test na koronawirusa przeszła pozytywnie i nie mogła zadręczać się dłużej myślą, że może (lub już mogła) zarazić kogoś z najbliższej rodziny. Bała się też, że nieświadomie mogła przenieść wirusa na dziesiątki lub setki innych ludzi.

Nie tylko ona popełniła samobójstwo przez koronawirusa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie tylko pielęgniarka z Monzy targnęła się na swoje życie. Tydzień temu w lokalnych włoskich mediach mówiono o samobójstwie sanitariuszki ze szpitala w Wenecji.

- Wydaje się, że jest to analogiczny przypadek do tego z Wenecji. To samo skłoniło obie te kobiety do targnięcia się na swoje życie. Miejmy nadzieję, że więcej takich sytuacji już się nie wydarzy - można było przeczytać w oświadczeniu Włoskiego Narodowego Związku Pielęgniarek.

Dzisiaj grzeje: 1. Duży wzrost zachorowań, kolejne ofiary śmiertelne. Sytuacja w jednym województwie coraz bardziej się komplikuje
2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie

Tragedie nie działy się jedynie we Włoszech. Również w Londynie młoda pielęgniarka popełniła samobójstwo. 20-latka pracowała na oddziale intensywnej terapii i odebrała sobie życie przez przedawkowanie leków, znaleziono ją w jednej ze szpitalnych sal.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne ostrzeżenie GIS. Każdy powinien się z nim zapoznać
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Zmarł drugi polski ksiądz zarażony koronawirusem. Mieszkańcy coraz bardziej się obawiają
  4. Mężczyzna codziennie podchodzi do okna budynku, siada przed nim i wyjmuje telefon. Powód wyciska łzy z oczu
  5. Nikt nie miał pojęcia o kwarantannie 50-letniej Polki. Tragiczne odkrycie w jej mieszkaniu
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News