Pielęgniarka ujawniła prawdę o szpitalach
youtube.com Fakty RMF FM
Weronika Wasiak - 21 Października 2020

Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

Pielęgniarka nie była w stanie dłużej milczeć. Wyjawiła, co tak naprawdę wyprawia się w polskich szpitalach. Nikt nie zdawał sobie z tego sprawy.

W programie na żywo pielęgniarka przerwała milczenie. Powiedziała o wszystkim, co dzieje się w szpitalach. Do mediów sporadycznie docierają informacje w tej sprawie. Polacy nie mieli nawet pojęcia, że tak to wygląda.

Zatrważające informacje dotarły do mediów. Pielęgniarka ujawniła prawdę o polskich szpitalach

W poniedziałkowej audycji RMF FM gościem była Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związki Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Krystyna Ptok, która opowiedziała o tym, jak w dobie epidemii rzeczywiście przedstawia się sytuacja polskiej służby zdrowia. Czy jest tak źle, jak donoszą media? Okazuje się, że jest jeszcze gorzej. Z przekazywanych przez nią informacji wynika, że pielęgniarki są poddawane godzinnym, zamiast 3-tygodniowym szkoleniom z respiratorów, a minister zdrowia zaleca im.,. filmy instruktażowe z zakresu obsługi respiratorów, dostępne na stronie resortu.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

- Ktoś zapytał mnie, czy ma podpisać dokument, który mówi, że został przeszkolony w zakresie obsługi respiratora. Szkolenie było godzinne… Odpowiedziałam, że absolutnie nie, że nie może tego dokumentu podpisywać - mówiła w audycji RMF FM Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związki Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

To niestety dopiero początek. Z relacji Ptok wynika, że niektóre szkolenia w normalnym trybie trwają nawet po kilka miesięcy, a obecnie pielęgniarki są wysyłane na szkolenia przyspieszone. Pielęgniarka jest zdruzgotana podejściem do wyedukowania personelu.

- Pominę fakt, że wiele z tych rozwiązań nie jest w ogóle konsultowanych ze środowiskiem. Pomysł jest rzucany i zobowiązuje się pracowników do jego wykonania. Szkolenia robi się inaczej niż to przyjęto w standardach. Trwa ono tylko godzinę, więc chyba nie możemy powiedzieć, że to jest właściwie przygotowana osoba - dodaje.

Przewodnicząca OZZPP nie ukrywa, że w jej opinii, rząd czas w lecie, gdy epidemia nie była jeszcze tak silna jak teraz, powinien zostać wykorzystany na odpowiednie szkolenia, a tymczasem został zupełnie zmarnowany. Przyznaje, że chociaż przez całe trzy miesiące eksperci huczeli i jesiennej drugiej fali, nikt nie zrobił nic, by się na nią przygotować.

Ptok przyznała również, że szpitale polowe, które właśnie powstają, wcale nie okażą się zbawienne. Jak zaznacza, jest to tylko "przesuwanie sprzętu i reorganizacja oddziałów", ale nie uzupełni to braków kadrowych, które są wieloletnie.

- Brakuje nam zastępowalności w zawodzie. Możemy zbudować kolejne szpitale, wstawić kolejne łóżka, tylko kto w tych szpitalach będzie pracował… Mamy lukę pokoleniową wśród pielęgniarek - wyjaśniła na antenie RMF FM.

Krystyna Ptok odniosła się również do trudnej sytuacji pacjentów, którzy są hospitalizowani nie z powodu COVID-19. Przyznała, że gdy lekarze zostaną oddelegowani do szpitali polowych, to dla "zwykłych pacjentów" zabraknie opieki.

Dzisiaj grzeje:

1. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

2. Pilny komunikat. Nieoficjalnie: Nowe obostrzenia od 26 października. Zamykają całą gastronomię

3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce

- Jeśli nas się przekieruje do pracy z pacjentami covidowymi, to nie będzie nas w innym miejscu. Myślę, że pacjenci już w tej chwili przestali korzystać z usług medycznych. Już teraz zamiast pójść do lekarza, biorą leki. A jeśli ktokolwiek z nich potrzebuje operacji, czy będzie czekać na lekarza, pielęgniarkę? - zastanawiała się Krystyna Ptok w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandal. Rzuciła szczeniakiem używając go jak broni. Zwierzę cierpiało, nic nie zrobiła, aby mu pomóc
  2. Cristiano Ronaldo zmienił się nie do poznania. W trakcie choroby drastycznie zmienił swój wygląd, fani w szoku (FOTO)
  3. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  4. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  5. Gwiazda show TVP walczy o życie. Jest podpięty do aparatury, fani są wstrząśnięci
  6. Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiąclecia
  7. 3 sekretne tricki sprawią, że placki ziemniaczane będą niesamowicie chrupiące. Nie będziesz chciała robić ich w inny sposób
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News